Fallout 76 ponownie zaskakuje… ale pozytywnie!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 29 Listopad 2020
  • Komentuj 1

O Fallout 76 wiele już powiedziano i wygląda na to, że jeszcze przez długi czas będziemy mówili o tym tytule. Jakże ma być inaczej, skoro wypuszcza wielką aktualizację o tydzień wcześniej? Ale nie dlatego, że Bethesda postanowiła zrobić graczom niespodziankę – wszystko z powodu błędu. Stalowy Świt miał pojawić się 1 grudnia, ale gracze Xbox mogli pobrać aktualizację o tydzień wcześniej. W efekcie nie mogli w ogóle grać w Fallout 76, więc co zrobiła Bethesda? Udostępniła aktualizację wszystkim, a co! Deweloperzy uznali, że w zasadzie są gotowi na premierę, więc zamiast odkręcać całe to zamieszanie, niech wszyscy grają…

Stalowy Świt to sporo nowości w Fallout 76

Jak widzicie, jeśli chodzi o komiczność to potencjał Fallout 76 pod tym względem nie maleje. Niemniej sama gra przeszła długą i wyboista, dwuletnią drogę, podczas której powoli wychodzi na prostą. Jest lepiej, ale do pożądanego stanu nadal daleko. Czego zatem możecie oczekiwać po Stalowym Świcie?

  • Nowa seria zadań: Bractwo Stali wróciło w Appalachy, a wy możecie rozegrać pierwszą część jego historii w zupełnie nowej serii zadań, która pojawiła się w aktualizacji Stalowy Świt. Podczas realizacji zadań spotkacie szereg nowych postaci, odkryjecie nowe i zmodyfikowane miejsca i zgarniecie nagrody za pomoc Bractwu w zachowaniu pustkowi dla ludzkości. Ruszajcie do gry i przejdźcie do fortu Atlas na Dzikiej Rubieży, aby rozpocząć nową serię zadań postaciami na poziomie minimum 20.
  • Schrony C.A.M.P.: Popiszcie się kreatywnością i umiejętnościami budowy dzięki nowej funkcji schronów C.A.M.P. Każdy schron to instancjonowane podziemne wnętrze, które należy wyłącznie do was. Zbudujcie je i wyposażcie jak chcecie, korzystając z budżetu, który jest absolutnie osobny od budżetu waszego głównego C.A.M.P. Zyskajcie dostęp do pierwszego schronu, „pomieszczenia użytkowego krypty”, zaliczając krótkie zadanie „Rozbudowa domu”. Wystarczy znaleźć plakat centrum odbioru na dowolnej stacji kolejowej, aby rozpocząć zadanie. Dodatkowe schrony pojawią się w Atomowym Sklepie już 1 grudnia.
  • Ulepszenia mechaniki przetrwania: Społeczność często zwracała uwagę, że systemy głodu i pragnienia są zdecydowanie zbyt uciążliwe, a więc w aktualizacji Stalowy Świt usunięto wszystkie ich negatywne efekty. Zamiast nich zyskacie premie regeneracji punktów akcji, maksymalnych PW i odporności na choroby, które przyznawane będą już po częściowym nasyceniu i nawodnieniu. Premie te będą się zwiększały w trakcie jedzenia i picia – gdy paski głodu i pragnienia się wypełnią, otrzymacie +1 wytrzymałości i siły.
  • Nowe uzbrojenie i pancerze: Zaliczając serię zadań Stalowy Świt i codzienne operacje możecie zgarnąć nowe nagrody w postaci broni i pancerzy. Pochodzą one prosto z arsenału Bractwa, a znajdziecie wśród nich plazmowy siekacz, pistolet krzyżowca czy wyrzutnię rakiet Hellstorm. Możecie zmodyfikować każdą z nich, aby zadawały różnego rodzaju obrażenia żywiołów, a wasza siła ognia (ognista lub mroźna) znacznie się zwiększyła. Dostosowano też kilka istniejących już rodzajów broni, takich jak miotacz ognia, kriolator czy niektóre rzucane ładunki wybuchowe, aby zadawały ogniowe, kriogeniczne i innego rodzaju nie-fizyczne obrażenia.
  • Aktualizacje Atomowego Sklepu: 1 grudnia do Atomowego Sklepu wprowadzony zostanie system dynamicznej zmiany cen pakietów. Zaoszczędzicie dzięki niemu atomy, bo cena pakietów zostanie automatycznie obniżona w przypadku posiadania jednego lub kilku przedmiotów z niego. Dodatkowo dodano kategorię pakietów do sklepu, abyście mogli znaleźć je wszystkie w jednym miejscu i Bethesda upewniła się, że oferty przygotowane dla członków Fallout 1st są lepiej wyróżnione. Również od 1 grudnia będziecie mogli kupować pudełka śniadaniowe za atomy, ale oczywiście nadal dostępne będą też za sztabki złota i w ramach nagród za awans w sezonie.

I to w zasadzie byłoby tyle. Czy jest lepiej? Ludzie ogólnie twierdzą, że tak, Ja jeszcze Stalowego Świtu nie sprawdziłem, więc Wam nie powiem. Swój egzemplarz Fallout 76 kupicie tutaj, jeśli jesteście zainteresowani zabawą.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze