Enlisted dostępne dla każdego!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 13 Kwiecień 2021
  • Komentuj 0

Pewnie u streamerów już widzieliście, ale co tam, ja jestem wiecznie spóźniony, więc nie ma problemu. Zatem powiadam Wam, sprawdzajcie Enlisted. Nowy, militarny shooter otworzył swoje wrota dla każdego, spragnionego staroszkolnego strzelania. I to od Gaijin Entertainment, czyli osoby odpowiadające za Crossout, czy War Thunder!

Enlisted to strzelanka w realiach II wojny światowej

Gaijin Entertainment i Darkflow Software ogłaszają, że nowy militarny shooter online, Enlisted, jest już dostępny dla wszystkich na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Gra zawiera kampanie Bitwa o Moskwę oraz Lądowanie w Normandii, które zostały znacząco ulepszone podczas zamkniętych beta testów. W przyszłości pojawią się regularne aktualizacje z nowymi kampaniami.

Enlisted to strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej, która wiernie oddaje charakter wielkich bitew piechoty ze wsparciem czołgów i samolotów. Twórcy gry poświęcili wiele uwagi autentyczności broni i sprzętu, a także ich historycznej „dostępności". Na przykład, w kampanii Bitwa o Moskwę nie zobaczymy czołgu Tiger, ponieważ w roku 1941 nie był on jeszcze na wyposażeniu armii niemieckiej. Jednocześnie, w Enlisted dużo łatwiej można rozpocząć zabawę, niż w większości innych symulatorów. Gracz może szybko wskoczyć w sam środek akcji i spędza większość czasu faktycznie walcząc.

Każdy gracz dysponuje oddziałem składającym się z maksymalnie dziewięciu żołnierzy – jednym z nich gracz steruje bezpośrednio, pozostali wykonują rozkazy. W każdej chwili można swobodnie przełączać się pomiędzy aktywnymi żołnierzami, aby na bieżąco reagować na sytuacje na polu walki. Po śmierci, gracz może kontynuować walkę, przejmując kontrolę nad jednym z ocalałych członków oddziału. Pozwala to na natychmiastowy kontratak, bez konieczności czekania na respawn. Gdy cały oddział zostanie wyeliminowany, gracz kontynuuje walkę wcielając się w kolejną dostępną postać: może to być żołnierz piechoty należący do jednej z 12 dostępnych klas, załoga czołgu lub pilot samolotu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas jednej bitwy, gracz może zmierzyć się z różnymi zadaniami, takimi jak prowadzenie szarży w czołgu, udzielanie wsparcia jako oddział moździerzy, budowa stanowisk artyleryjskich jako inżynier, czyszczenie budynków przy pomocy miotaczy ognia czy ostrzał z góry z bombowca nurkującego. Enlisted posiada również bardziej tradycyjne tryby, w których każdy gracz kontroluje tylko jednego żołnierza.

Zainteresowanych Enlisted zapraszam tutaj.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze