Drake zalicza wpadkę

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Luty 2016
  • Komentuj 1

Whooopsie! Naughty Dog pożycza grafikę od Black Flag...

Whooopsie! Naughty Dog pożycza grafikę od Black Flag...

27 kwietnia ukaże się wyczekiwany przez wielu graczy Uncharted 4: Kres Złodzieja. Wczoraj do sieci trafił zwiastun gry, w którym możecie zobaczyć koncepcyjne grafiki rodem z konkurencyjnego Assassin's Creed IV: Black Flag. ''Pomyłkę'' bardzo szybko wychwycił przedstawiciel Ubisoftu Azaïzia Aymar, który dał upust swojemu niezadowoleniu na Twitterze mówiąc, że teraz wie skąd w nazwie gry słowo ''złodziej'': Sprawa rozbija się o ujęcie trwające dosłownie sekundę, w którym widać jak Drake siedząc w domu z nostalgią spogląda na obraz przedstawiający tropikalną wyspę. Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie to, że obrazek niemal żywcem został przeniesiony z Assassin's Creed IV: Black Flag. Jedyne co Naughty Dog zmieniło to usunęło samotną postać stojącą na plaży.

Tutaj kadr z trailera Uncharted 4...

Tutaj kadr z trailera Uncharted 4...

... a tutaj grafika z Assassin's Creed IV: Black Flag...

... a tutaj grafika z Assassin's Creed IV: Black Flag...

Na szczęście nikt w Naughty Dog nie zamierza spierać się o nieszczęsny obrazek bo jak widzicie podobieństwo jest więcej niż uderzające. Zamiast tego studio bije się w pierś i przeprasza wszystkie zainteresowane strony za to niedopatrzenie: ''Chcąc jak najszybciej pokazać fabularny zwiastun popełniliśmy godny ubolewania błąd i nie dołożyliśmy należytej staranności przy badaniu grafik dla obrazu w grze. Zaktualizowaliśmy już zwiastun. Bardzo cenimy sztukę i bierzemy pełną odpowiedzialność za to co się stało.'' Twórcy Uncharted 4: Kres Złodzieja ściągają z sieci trailery z grafiką rodem z Black Flag. Dlatego nie ma pewności, że oryginalny trailer, który podrzucam Wam niżej, będzie jeszcze działał. Obrazek, który wywołał takie zamieszanie możecie zobaczyć po przewinięciu do 1:36:
Zastępowany jest on niemal identycznym spotem, ale wyspa przedstawiona na obrazie wygląda już zupełnie inaczej:
Pomijając już motyw nie do końca legalnie użytej grafiki cały trailer robi naprawdę świetne wrażenie. Niestety o jakości gry przekonają się jedynie posiadacze PS4, a wiele wskazuje na to, że będzie to produkcja wybitna. Czy tak będzie naprawdę przekonamy się 27 kwietnia. [źródło: twitter.com, naughtydog.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze