Dobry Omen Pratchetta

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Styczeń 2017
  • Komentuj 1

Dojrzewają owoce nie tylko przyjaźni wspaniałych artystów...

Dojrzewają owoce nie tylko przyjaźni wspaniałych artystów...

Neil Gaiman napisał scenariusz do serialu Good Omen. Jest to wspólne dzieło Pratchetta i Gaimana z 1990 roku i przy okazji pierwsza książka Neila. Mini serial będzie się składał z sześciu odcinków, a zrealizowany zostanie przez Amazon Studios i BBC Studios. Premiera Good Omen planowana jest na 2018 rok. Wyemitowana zostanie przez serwis Prime Video, należący do Amazonu, a później także przez stację BBC.

... ale też anioła Azirafala i demonicznego agenta Crowleya.

... ale też anioła Azirafala i demonicznego agenta Crowleya.

Gaiman zapowiedział serial w ubiegłym roku. Początkowo zarzekał się, że bez udziału Terry'ego taki obraz nie powstanie, jednak Pratchett zostawił młodszemu koledze po fachu list, który miał otworzyć po jego śmierci. Zawierał on wyraźne wskazówki: ''masz zrobić ten serial osobiście, z moim błogosławieństwem''.

Podpisany egzemplarz z 1990 roku? Niewyobrażalna wartość sentymentalna.

Podpisany egzemplarz z 1990 roku? Niewyobrażalna wartość sentymentalna

Gaiman podjął się zadania, ale wciąż nie może pogodzić się z tym, że współautor książki nie zobaczy efektu ich fantazji na małym ekranie.
''Prawie 30 lat temu, Terry Pratchett i ja, napisaliśmy najśmieszniejszą powieść o końcu świata jaką mogliśmy. Zaludnioną przez anioły i demony, nie wspominając już o 11 letnim antychryście, wieszczce i czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Stała się ulubioną książką wielu osób. Trzy dekady później przenosi się na ekran. Nie mogę sobie wyobrazić, że moglibyśmy zrobić to z kimś lepiej, niż z BBC Studios, i tylko chciałbym, żeby Sir Terry mógł to zobaczyć.''
Dobry Omen już miał jedno podejście do ekranizacji. Film na jego podstawie miał powstać za sprawą Terry'ego Williama w okolicach 2000 roku. Hollywoodzka produkcja z Johnnym Deppem i Robinem Williamsem nie została jednak zrealizowana. Teraz wystarczy poczekać do przyszłego roku. [Źródła: slate.com, ign.com, theguardian.com, theguardian.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze