Demo Solasta: Crown of the Magister

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 16 Lipiec 2019
  • Komentuj 1

Solasta: Crown of the Magister to wyjątkowo ciekawy old schoolowy RPG, który już przyciągnął wzrok zainteresowanych, choć nawet nie ruszyła jeszcze kampania na Kickstarterze. Na Steamowej karcie produktu deweloperzy dzielą się jednak hojnie informacjami z postępów prac nad grą. 

Na początku miesiąca zapowiedzieli, że już 1 sierpnia podczas Gen Con 2019 trwającego przez 4 pierwsze dni sierpnia, pokazane zostanie publicznie alpha demo gry. Póki co demo dostępne będzie jedynie dla uczestników imprezy, ale już niedługo pojawi się również dostępne dla wszystkich. Przy okazji możemy spodziewać się kilku wycieków do sieci i być może zobaczymy jednak jakieś materiały z tego wydarzenia.

Obraz może zawierać: tekst

Mimo tego, że Solasta to pełnokrwisty, taktyczny RPG, twórcy obrali ciekawą drogę i zaprezentowali grę w postaci animowanego trailera. Nijak jednak ma się on do pięknej grafiki i tego czym w istocie Solasta będzie. Warto jednak rzucić okiem.

Tactical Adventures przedstawia swój pierwszy projekt jako hołd dla papierowych odpowiedników gatunku RPG. W Solasta: Crown of the Magister przyjdzie nam zebrać czteroosobowy team, który w zależności od naszych decyzji będzie musiał różnorodnie reagować na sytuacje na polu walki. Ekipa z Tactical Adventures marzyła o tym, by przenieść wszystkie ulubione taktyki z papierowych i komputerowych gier RPG, by stworzyć gameplay idealny. Jako fani gier typu pan&paper oraz klasycznego D&D chcą ulepszyć to, co znają z wieloletniego doświadczenia.

Czy uda się przenieść mechaniki ze stołu na ekrany komputera? Nie pierwszy i nie ostatni raz, ale wciąż Solasta: Crown of the Magister wydaje się być tytułem godnym śledzenia od samego dnia zapowiedzi. No i ja nie mogę się już doczekać pierwszych publicznych pokazów na Gen Con 2019!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze