Darkwood na torrentach

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 25 Sierpień 2017
  • Komentuj 9

Jaki deweloper sam wrzuca swoją grę na torrenty tydzień po jej premierze? Taki jak polskie Acid Wizard Studio, które podzieliło się swoim Darkwood. Tutaj naprawdę nie ma haczyka. 

Darkwood to survival horror, ale twórcy postawili sobie za punkt honoru, żeby nie korzystać z tak zwanych ''jump scare'' czyli momentów, w których nagle coś wyskakuje znienacka na ekranie, a gracz dostaje zawału. Acid Wizard Studio postawili na klimat i jeśli wierzyć recenzjom na Steamie trafili z pomysłem w dziesiątkę. Gra opuściła early access raptem w zeszłym tygodniu (po kilku latach spędzonych tam latach) i zapłacicie za nią niecałe 14 euro. 

Ale Darkwood możecie też mieć zupełnie za darmo. Normalnie nie polecałbym udania się na Piratebay i ściągnięcia torrenta, ale ten przypadek jest inny - to sami deweloperzy go tam umieścili i umożliwiają korzystanie. Wystarczy pobrać grę i tyle, wszystko jest w 100% legalne. Stawiany jest jednak jeden warunek. 

Na reddicie twórcy napisali, że jeżeli chcecie żeby dalej tworzyli gry, to po prostu kupcie kiedyś gierkę na jakiejś wyprzedaży na GOGu, Humble Store czy Steamie, ale nigdy, ale to nigdy nie kupujcie jej przez strony, na których handluje się kluczami. ''Poprzez takie działanie (korzystanie z handlu kluczami-przyp.red) to tylko karmienie raka jaki niszczy tą branżę'' napisali  Acid Wizard Studio.

Nie trzeba chyba jakoś specjalnie tłumaczyć do kogo konkretnie piją twórcy Darkwood, bo sprawa z handlarzami nie jest nowa. Odpowiedzią na to ma być udostępnianie swojej gry za darmo i prośba o wsparcie w przyszłości. Ruch w dobrą stronę?

Zdaniem Acid Wizard Studio już lepiej dać Wam grę za darmo niż czekać aż kupicie u handlarzy

[źrodło: reddit.comimgur.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze