Czyżby Śródziemie 2?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 27 Luty 2017
  • Komentuj 7

Talion strikes again!

Talion strikes again!

Zapewne pamiętacie grę Śródziemie: Cień Mordoru z 2014 roku? Stworzona przez studio Monolith Productions, cieszyła się sporą popularnością. Wczoraj popołudniu pojawiła się informacja, która zelektryzowała fanów. Zapewne ucieszy Was wieść, że szykuje się kolejna część tego klimatycznego action-adventure. Nie została ona jednak oficjalnie zapowiedziana na stronie producenta. Internauci dowiedzieli się o niej za pośrednictwem platformy Target, na której po prostu pojawiła się gra Middle-Earth: Shadow of War. Drugą część Śródziemia wyczaił na Targecie jeden z klientów, który natychmiast umieścił informację o tym na Twitterze. https://twitter.com/Wario64/status/835882948721160192 Na okładce widzimy Taliona i jego upiornego towarzysza Celebrimbora, którzy zewrą szyki w próbie napsucia krwi Sauronowi. Wyciek zawiera wiele przydatnych informacji, włącznie z krótkim opisem gry i datą premiery. Opis produktu na Targecie obiecuje powrót systemu Nemesis, unikalną, wciągającą fabułę. Przy okazji "wypłynęły" też informacje o złotej edycji, która zawierać ma dwie oddzielne historie, nową kampanię, grywalną postać i dodatkowe misje poboczne. Ponadto dostaniemy nowe klany orków, nowe przedmioty i wiele innego dobra. A oto spis dodatków:
  • Rozszerzenie Slaughter Tribe Nemesis
  • Rozszerzenie Outlaw Tribe Nemesi
  • Fabularne rozszerzenie The Blade of Galadriel
  • Fabularne rozszerzenie The Desolation of Mordor
  • Złota skrzynia
Gra ma być dostępna na platformy PS4 oraz Xbox One. Stardardowa wersja kosztuje 60 $, a złota edycja 100 $. Wyciek - o ile tak możemy nazwać owo źródło - nie wspomina niestety nic o wersji na PC, aczkolwiek skoro pierwsza część Śródziemia dostępna była też na blaszaki, to obstawiam, że z sequelem nie będzie inaczej.

I tylko screenshoty zostały...

I tylko screenshoty zostały...

Target podał również, a jakże, datę premiery - 25 sierpnia tego roku. Studio odpowiedzialne za grę jest to samo - Monolith, podobnie z wydawcą - Warner Bros. Niektórzy twierdzą, że ujawnienie tytułu to pomyłka portalu, który przez pomyłkę ujawnił plany przedpremierowej sprzedaży, wielu jednak uważa, że to specjalne marketingowe zagranie. Prawdą jest, że nic tak nie buduje napięcia wokół tytułu jak iluzja "tajności". 8. marca Warner Bros szykuje zapowiedź nowej gry, więc będzie szansa na oficjalną zapowiedź... PS. Nie szukajcie gry na Targecie, bo wszelkie info o niej zostało już ze strony usunięte. Na szczęście, internety nie zapominają ;-) EDIT: z ostatniej chwili, nie musimy czekać na Dzień Kobiet, by ujrzeć trailer i zapowiedź - tego dnia ukaże się pierwszy gameplay. Oto, co parę godzin temu pojawiło się w internecie:
Została równie oficjalnie potwierdzona wersja na PC. Polski tytuł będzie brzmiał: Śródziemie: Cień Wojny. [Źródła: theverge.com, pcgamer.com, gamebomb.ru]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze