Coraz bliżej IronMana

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Kwiecień 2017
  • Komentuj 1
Żeby zrobić własny strój Iron Mana trzeba być arcybogatą postacią z Marvela i nazywać się Tony Stark? Bzdura. Okazuje się, że wystarczy szopa na zapleczu domu gdzieś w Anglii. Richard Browning nie jest ani Tonym Starkiem, ani szefem tajnej rządowej komórki, której zadaniem jest stworzenie specjalnego egzoszkieletu dla żołnierzy. To handlowiec z pasją do sportów ekstremalnych, który w zeszły piątek ogłosił powstanie firmy ''Gravity''. Jej cel? Stworzenie stroju Iron Mana. I wygląda na to, że się udało, choć prototypowi jeszcze do zbroi Tony'ego Starka trochę brakuje. ''Dedalus'', bo tak nazywa się strój, napędzany jest małymi silnikami odrzutowymi umieszczonymi na kończynach pilota. Wynalazca twierdzi, że ''Dedalus'' jest w stanie latać z prędkościami umożliwiającymi lot poziomy. ''Wraz z nabieraniem prędkości, zaczynasz wyrównywać lot i lecieć w stylu komiksowych superbohaterów'' mówi Browning, ale póki co nie miał gdzie tego przetestować
Strój, podobnie jak zbroja Iron Mana, wyposażony jest w wyświetlacz przezierny (HUD), a sam pilot chroniony jest kamizelką z kevlaru. Oprócz tego znajdziecie w nim podłączenie do wi-fi i bluetootha, które wysyłają parametry lotu - stan paliwa czy prędkość - do głównego komputera znajdującego się na ziemi (Jarvis anyone?) Jak steruje się takim strojem? Browning porównuje to do jazdy na rowerze, choć musicie wiedzieć, że koleś bierze udział w triatlonach i innych ekstremalnych maratonach, do tego widzieliście jego reżim treningowy na filmach. Bez odpowiedniej kondycji ''Dedalusem'' nie polatasz, bo o komputerowym wspomaganiem lotu na razie trzeba zapomnieć. ''(Do latania -przyp. red) potrzeba trochę praktyki, łącznie około 15-20 minut i już zaczniesz to rozumieć'' mówi Browning. Rzeczywiście, postępy widać gołym okiem, zobaczcie wczorajszy film jaki trafił na Facebooka Gravity:
Flight footage showing arm thrust control around vectors, and ...

Flight footage showing arm thrust control around vectors and landing. This is first generation propulsion technology invented and engineered in the UK. Richard is flying again tomorrow - we'll be sharing more HD-quality (horizontally-filmed!) videos this week. Keep checking back - and please do keep sharing our posts, we've loved seeing your response!

Opublikowany przez Gravity Industries na 3 kwietnia 2017
Wynalazca rusza niedługo w trasę zorganizowaną wspólnie z Red Bullem w celu prezentacji możliwości swojego urządzenia szerokiej publiczności. Prawdziwy Iron Man już praktycznie wychyla się zza rogu. Flyboard Air ma godnego konkurenta! [źródło: facebook.com, gravity.co, instagram.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze