CoD - co już wiemy?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Kwiecień 2017
  • Komentuj 0
Wczorajszy trailer rozwiał wszelkie wątpliwości - po dłuższej przerwie Call of Duty wraca walczyć na frontach II Wojny Światowej. Co wiemy na temat fabuły i bohaterów i trybów gry? Stało się to co się stać musiało - po tygodniach przecieków, plotek, wspominania o ''powrocie do korzeni'' i zrobienia właściwie wszystkiego poza powiedzeniem wprost, że chodzi o II WŚ, w końcu doczekaliśmy się trailera, który rozwiał wszelkie wątpliwości - Omaha Beach nadchodzimy! W grze będziemy śledzić losy żołnierzy należących do 1 Dywizji Piechoty, znanej także jako ''Wielka Czerwona Jedynka'', którzy szlak bojowy zaczęli na afrykańskich pustyniach, później brali udział w operacji zajęcia Sycylii, a następnie przerzucono ich do Angli gdzie czekało na nich zadanie związane z operacją Overlord i lądowaniem Aliantów w Normandii.

Wielka Czerwona Jedynaka wraca na front!

Wielka Czerwona Jedynaka wraca na front!

To właśnie w to ostatnie miejsce zabierze nas kampania fabularna, która koncentrowała się będzie wokół kilku postaci - ''Reda'' Danielsa jako głównego bohatera i jego najlepszego kumpla nazwiskiem Zussman (amerykański Żyd, który w trakcie gry zostaje pojmany przez Niemców). Ale to nie koniec grywalnych postaci, bo pokierujemy jeszcze członkinią francuskiego ruchu oporu i to taką, która żyła naprawdę. Chodzi o Jeannie Rousseau, która w czasie wojny pracowała dla alianckiego wywiadu. ''Chcemy, żeby historia miała wielkie znaczenie, dlatego zależy nam, żebyś  przywiązał się do bohaterów w sposób jaki da im czas na rozwój i oddech'' mówi współzałożyciel Sledgehammer Games Michael Condrey. ''Wydaje mi się, że kiedy dołączasz do francuskiego Ruchu Oporu to bardzo ładny moment - ale głównie trzymasz się swojej drużyny, trzymasz się Danielsa'' tłumaczy dalej.

Bez ziomków ani rusz!

Bez ziomków ani rusz!

Ważnym elementem gry ma być nasza drużyna. Złożony z 12 chłopa oddział będzie w stanie pomagać nam walce, przekazywać sobie amunicję, a to wszystko ma dziać się ''w inny sposób niż w poprzednich grach''. ''Niektórzy członkowie drużyny będą mieli specjalne umiejętności, a jeśli zbliżysz się do jednego z nich to możesz skorzystać z ich pomocy'' mówi Condrey. Co ważne - nasz squad jest śmiertelny, starta żołnierza może odciąć nas od bardzo nam potrzebnego wsparcia. Przejdźmy na chwilę do trybu multiplayer - tych będzie kilka i nie będą polegały tylko i wyłącznie na dynamicznych team deathmatchach. Tych oczywiście nie zabraknie, ale CoD: WWII zaproponuje coś jeszcze: tryb War. Na papierze wygląda to dosyć podobnie co DICE pokazało w przypadku trybu ''Operacje'' w Battlefieldzie I. Na graczy czekać ma określony scenariusz, na przykład zniszczenie dział przeciwlotniczych czy zajęcia radia -  Alianci będę mieli za zadanie przejąć obiekty, żołnierze Osi będą ich bronić.
Drugą sprawą jeśli chodzi o wielu graczy są oczywiście Zombie Naziści, bo i tych w nowym CoDzie nie zabraknie. Tutaj wraz z innymi graczami staniemy na przeciw kolejnym falom zombiaków - idealny tryb pod co-opa. Premiera gry zapowiedziana została na 3. listopada tego roku. Gra naturalnie pokaże się na PC, Xboxie One i PS4. Na koniec zostawiam Was z pozostałymi obrazkami jakie trafiły wczoraj do sieci: 201704270912315 DwuSTGXh353qH6avbgkrNM-650-80 TT5uYFsN4HTwcLDcwgGAQM-650-80 [źródło: Official Call of Duty: WWII Reveal Livestream, gamesradar.com, dualshockers.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze