Co skrywa głębia oceanu?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 06 Wrzesień 2018
  • Komentuj 2

Uwielbiam takie tytuły, które pozwalają mi doświadczyć różnych ciekawych rzeczy. Tym bardziej szokuje mnie fakt, że nie zauważyłam wcześniej Beyond Blue, w którym wcielamy się w Mirai, przewodniczącą grupy naukowców, odkrywających niezbadane dotąd oblicze oceanu. 

Grę zaprezentowano na E3, oraz na PAX West, i juz teraz zazdroszczę wszystkim, którzy mogli zanurkować pośród wodnych stworzeń. Walenie, żółwie oraz wielkie ośmiornice, i widok rekinów krążących przy ławicy ryb. Coś pięknego!

Kiedy pierwszy raz zanurkowałam zszokowało mnie uczucie ciszy, które towarzyszyło zejściu pod wodę. Jest coś magicznego w tym, że słyszy się swój własny oddech 10 razy głośniej, a wokół jest tylko ciemność, woda i mnóstwo podwodnych tajemnic do odkrycia. Nie codziennie mam okazję nurkować, więc gra, która pozwala przeżyć chociaż ułamek tego co czułam pod wodą, musi trafić na moją listę najbardziej oczekiwanych tytułów. 

Tym bardziej, że twórcy gry z E-Line współpracowali przy jej tworzeniu z oceanologami tworzącymi dokumentalny film dla BBC. Nie jest to jednak symulator nurkowania. Nie trzeba będzie martwić się o ciężkie butle z tlenem, czy poprawny oddech, który zapobiega zalaniu maski wodą i potrzebie jej opróżniania. Beyond Blue jest lekko futurystyczną wizją badania głębin, w formie eksploracyjnej gry przygodowej. 

Beyond Blue ma pojawić się na początku przyszłego roku na PC. PS4 i XBOX One. Zainteresowani?

[Źródła: beyondbluegame.comsteampowered.comworthplaying.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze