Co przyniósł nam BlizzConline?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 20 Luty 2021
  • Komentuj 1

Blizzard Entertainment rozpoczął wczoraj BlizzConline, całkowicie wirtualną edycję organizowanego od lat święta gier, podczas której firma podzieliła się z globalną społecznością fanów i entuzjastów mnóstwem wiadomości i ogłoszeń. Wydarzenie można oglądać ZA DARMO na https://blizzcon.com. Jeśli jednak nie macie ochotę oglądać to poniżej znajdziecie krótkie podsumowanie nowości.

Cóż takiego szykuje dla nas Blizzard w 2021 roku?

Podczas zakończonej ceremonii otwarcia imprezy prezes firmy J. Allen Brack oraz wiodący twórcy gier z rozmaitych serii Blizzarda podsumowywali przeszłość i przybliżyli plany na przyszłość, zapowiadając gry i aktualizacje, o których będzie można dowiedzieć się więcej w trakcie wydarzenia. Jest iście diabelsko ;).


Diablo II: Resurrected

Jedna z najlepszych gier pecetowych w historii powraca. Diablo II: Resurrected, odświeżona wersja klasyka gatunku fabularnych gier akcji od Blizzarda i obsypany nagrodami dodatek Lord of Destruction jeszcze w tym roku powrócą na komputery PC. Po raz pierwszy zawitają też na konsole. Gracze na PC mogą już zarejestrować się na stronie www.diablo2.com, aby zyskać szansę na udział w nadchodzącej fazie publicznych testów.


Diablo IV

Blizzard zaprezentował również mroczny zwiastun i ujęcia z rozgrywki prezentujące w akcji kolejną klasę postaci, która pojawi się w Diablo IV – łotrzycę. Jest szybka, zabójczo skuteczna, mobilna i niezwykle wszechstronna. Oferuje graczom ogromny arsenał narzędzi umożliwiający atakowanie przeciwników i zastawianie na nich pułapek. Ponadto gracze mogą zwiększyć swoje możliwości bojowe dzięki truciznom, magii cienia i specjalistycznym technikom.


Hearthstone

Blizzard jest gotowy na kolejny rok – Rok Gryfa – który rozpocznie się w nadchodzących tygodniach i będzie wypełniony niezwykłymi treściami do Hearthstone, popularnej i darmowej cyfrowej gry karcianej. Kolejny rok w Hearthstone przyniesie zupełnie nowy zestaw bazowy, zaprojektowany, aby wstrząsnąć rozgrywką oraz debiut formatu klasycznego, który pozwoli graczom brać udział w karcianych pojedynkach przy użyciu oryginalnych zestawów kart z 2014 roku, kiedy o Hearthstone usłyszał cały świat.

Rok Gryfa zbiega się w czasie z pierwszym w 2021 roku rozszerzeniem do Hearthstone – Zahartowani przez Pustkowia. Jego motywem przewodnim jest jeden z najbardziej kultowych obszarów w World of Warcraft, na którym miliony awanturników wykuwały swoją legendę. Rozszerzenie jest już dostępne w przedsprzedaży na https://playhearthstone.com/pl-pl.

Na późniejsze miesiące Blizzard zaplanował premierę nowego trybu dla jednego gracza oraz PvP o nazwie Hearthstone: Najemnicy, w którym gracze rekrutują potężne postaci ze świata Warcraft i awansują je podczas taktycznych bitew.


World of Warcraft Shadowlands i Burning Crusade Classic

Jeśli chodzi o World of Warcraft, Blizzard zapowiedział Okowy Dominacji (Chains of Domination), pierwszą dużą aktualizację opublikowanego niedawno dodatku Shadowlands, która zawita w grze w tym roku, a także nową akcję charytatywną ze zwierzakami. Gdy tylko datki osiągną zakładany poziom, do wszystkich graczy współczesnego WoW trafią dwa zwierzaki: małpa Bananek (Bananas) i leniwiec Stokrotka (Daisy).

Blizzard zaprezentował także Burning Crusade Classic, wierne odtworzenie uznanego pierwszego rozszerzenia do World of Warcraft. Trafi do graczy jeszcze w tym roku i będzie dostępne dla wszystkich abonentów World of Warcraft bez dodatkowych opłat.


Blizzard Arcade Collection

Blizzard Arcade Collection to cyfrowy zestaw oryginalnych konsolowych hitów Blizzarda – The Lost Vikings, Rock N Roll Racing oraz Blackthorne, które zostały przystosowane do nowych platform. Na komputerach PC z systemem Windows jest on dostępny w Kolekcji Jubileuszowej (w sklepie Battle.net), a na konsolach jako część Kolekcji Jubileuszowej – 30 rocznica Blizzard lub oddzielna gra.


Dziś od godz. 21:00 czasu polskiego, na 6 kanałach programowych, twórcy z Blizzarda będą dzielić się ze światem najnowszymi wiadomościami ze świata gier i opowiedzą o pracach nad Overwatch 2, wyczekiwaną kontynuacją hitowej strzelanki drużynowej.

Pod lupą znajdzie się także Diablo Immortal, nadchodząca fabularna gra akcji typu MMO na urządzenia mobilne. Widzowie będą mieli również okazję obejrzeć jedyne w swoim rodzaju mecze e-sportowe, podczas których w walce zmierzą się legendarni zawodnicy StarCraft i StarCraft II, jak również bitwę między aktualnymi mistrzami Overwatch League, San Francisco Shock i niesamowitą ekipą w skład której wejdą zawodowcy, idole społeczności i inne osoby.

A Heroes of the Storm? Wygląda na to, że Blizzard nie przyznaje się do istnienia swojej gry MOBA…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze