Co dalej z serią Total War?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Listopad 2017
  • Komentuj 4

Dodatek do starszej, choć nadal chętnie ogrywanej gry Total War, pierwsza gierka z serii Saga oraz kompletnie nowa gra w całkowicie nowej erze - Creative Assembly ma sporo na talerzu.

Rzym? Szogun? A może jeszcze starsze Empire? Ktoś na pewno dostanie rozszerzenie

Na swoim oficjalny blogu Creative Assembly opublikowało rozmowę ze swoimi deweloperami, z której dowiemy się kilku rzeczy na temat najbliższych planów studia. A te wydają się dość ambitne, CA chce w niedługim czasie wypuścić na rynek aż trzy produkty. Jednym z nich będzie dodatek do nieco już starszej, ale ciągle cieszącej się popularnością wśród graczy, części Total War. O dodatku napisano tak:

Jest nadal duża grupa ludzi grająca w ten tytuł, a jeszcze wielu rzeczy w tej epoce w ogóle nie ruszyliśmy, znajdziemy tam wiele niesamowitych opowieści i wydarzeń, które zmieniły bieg historii.

Najbardziej pachnie to oczywiście dodatkiem do Rome II (2013 r.) lub Shoguna II (2011 r.), ale na dokładniejsze informacje musimy poczekać nieco dłużej.

Kolejną sprawą jest seria Total War Saga będąca czymś na kształt spin offu Total Wara. Twórcy piszą, że w przypadku Sagi baza gry będzie brana z poprzednich tytułów TW, ale Creative Assembly zapowiada odświeżenie gameplay'a oraz dodanie nowej zawartości. 

Nie wynajdujemy na nowo koła. Gra jest rozwinięciem poprzednich gier więc oczywiście, że czasem będą się przenikać. To pozwoli nam na dodanie jeszcze większej zawartości. Zmierzch Samurajów to znakomity przykład.

Jest jeszcze jedna teoria mówiąca o tym, że CA zrobi w końcu grę z numerkiem ''3''. A to otwiera zupełnie nowe możliwości. Fani czekają na trzeciego Medievala, Rome'a czy Shoguna i prawdopodobnie kiedyś taką grę dostaną:

Mike Simpson kilka lat temu udzielił wywiadu, który dziś jest często cytowany przez fanów, gdzie mówił, że nie wydaje mu się, żebyśmy mieli kiedyś zrobić grę z cyferką ''3''. To było bardzo dawno temu. Od tego czasu kilkaset razy zmieniliśmy zdanie, więc wszystko jest możliwe w momencie kiedy myślimy o naszej kolejnej grze.

Na koniec rzecz najważniejsza: zupełnie nowa gra rozgrywana w zupełnie nowej, co ważne historycznej, erze. Oczywiście nie mamy jeszcze co liczyć na to, że Creative Assembly zdradzi nam wprost umiejscowienie akcji nowego TW. Pozostają jedynie domysły i poszlaki.

Ta gra będzie całkiem nowa co oznacza, że możemy wypróbować kilka ciekawych pomysłów, jednocześnie wprowadzając do niej to co uczyni z niej grę Total War. Oczekiwania są bardzo wysokie, ale podobnie jest z podekscytowaniem wśród drużyny. Zupełnie nowa era przyniesie zupełnie inne spojrzenie na Total War.

Przepytywany deweloper na koniec rozmowy o nowym historycznym Total War rzuca:

A i uważajcie na kruka.

Kruka? Fani bardzo szybko wskazali na... wikingów, bo kruk to ptak kojarzący się z nordyckim bogiem Odynem (widzieliście Kamili reckę Thor: Ragnarok?). Na ile jest w tym prawdy?

CA nie wyklucza, że kiedyś zrobi część trzecią

[źródło: totalwar.com, reddit.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze