Cisza na Nintendo Switch

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 04 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Silence to pięknie animowana gra przygodowa, poświęcona historii 16-letniego Noah i jego młodszej siostry Renie, którzy, uciekając z nalotu bombowego, trafiają do magicznej krainy między życiem a śmiercią. Ten wielowymiarowy świat, pełen kolorowych postaci, potworów i widoków, które zacierają granice rzeczywistości, znajduje się w stanie wojny przeciwko mrocznym istotom nawiedzającym miasta i miasteczka, gdzie tylko niewielka grupa buntowników walczy z całkowitą anarchią.

Jeśli już dawno rzuciliście przygodówki w kąt, to może dacie szansę temu tytułowi. Ekipa Daedalic Entertainment ma na swoim koncie wiele produkcji, w tym (nie)sławną Deponię. Niemniej moim zdaniem, to właśnie ich Silence zasługuje na największą uwagę. Warto jednak zaznaczyć, że mamy tutaj do czynienia bardziej z interaktywnym filmem, niżli grą. Ewentualnie projekt można nazwać produkcją dla najmłodszych, bo pod względem mechanik jest niezwykle ubogo.

Na szczęście całość nadrabiana jest przez klimat oraz szatę graficzna, które zabierają nas w tajemniczą przygodę. Silence jest po części kontynuacją, po części spin-off’em klasycznej gry przygodowej The Whispered World, która również została wyprodukowana i wydana przez Daedalic Entertainment. Jeśli zatem chcecie mieć ciągłość przygody, polecam sięgnąć po ten pierwszy tytuł.

No, a dlaczego o tym wszystkim Wam marudzę? Silence pojawiło się na Nintendo Switch!

 [Źródło: Daedalic Entertainment]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze