Brian Fargo odkupi Interplay?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 18 Wrzesień 2018
  • Komentuj 1

Brian Fargo pomógł sfinansować Interplay w 1983 roku. Teraz po 35 latach zapowiedział na Twitterze, że chętnie je odkupi. Jest jednak jeden haczyk, Bard's Tale IV: Barrows Deep, które ma dzisiaj swoją premierę, musi rozejść się w 2 milionach egzemplarzy w ciągu 18 miesięcy.

Czy jednak Barrows Deep zostanie hitem, okaże się w ciągu najbliższych godzin. Premiera dzisiaj, a pierwsze recenzje już za chwilę zaczną wyskakiwać jak grzyby po deszczu (w tym również moja). Czy Bard's Tale ma szansę podbić serca graczy?

Brian Fargo, CEO inXile Entertainment, zostawił w Interplay kawał historii. Masa gier, które były wydawane pod tym szyldem dalej prawnie tkwi w wydawnictwie. A biorąc pod uwagę fanów, którzy swoim uporem doprowadzili do powstania Barrows Deep, istnieje obawa, że namówią Briana na reaktywowanie Baldur's Gate albo albo innych tytułów tkwiących w prawnych odmętach. 

W emeilach do Variety Fargo napisał, “Moi fani prosili mnie o przywrócenie do życia moich starych, Interplayowych gier, i to (wykupienie Interplay) będzie najlepsza droga by to osiągnąć''. Tak więc los Interplay leży w rękach fanów i nowego The Bard's Tale. 

Jesteście ciekawi jak Fargo przywrócił do życia legendarnego pijanego barda? 

[Źródła: twitter.compcgamer.comvariety.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze