Bohaterowie Detroit

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 23 Marzec 2018
  • Komentuj 1

Wczoraj David Cage z Quantic Dream opublikował specjalny post na blogu PS4, gdzie przybliża nam wątki głównych bohaterów gry. Dlaczego te historie mają różnić się od wielu innych, dużo wcześniej opowiedzianych?

Napisałem te historie z przekonaniem, że są nie tylko opowieściami, ale wizjami przyszłości: jak zareagujemy, gdy stworzone przez nas maszyny staną się inteligentniejsze i zobaczymy w nich ślady świadomości? Co ważniejsze, czy świadomość to tylko kwestia mocy obliczeniowej, czy jest to coś innego?

Kara - AX400

Czy robot może zastąpić rodzica? Widocznie może. Kara jest androidem stworzonym do opieki nad dziećmi. Może pomóc mu odrabiać lekcje, pobawić się, ugotować jeden z 9000 posiłków lub udzielić korepetycji z 300 znanych jej języków. Na taką fajną opiekunkę trafiła Alice, córka taksówkarza Todda Wiliamsa. Kiedy zorientują się, że nie są w domu bezpieczne, będą zdane tylko na siebie.


Markus – RK200

Typowy zaczątek rebelii. Markus został bowiem pokochany jak syn, przez straszego pana Carla, u którego pracował. Carl stracił nogę, jednak wciąż malował i uczył Markusa nowych rzeczy. Tak ewoluowała w nim chęć rewolucji. Chociaż brzmi standardowo, to prowadzenie buntu proste nie jest. Łatwo można przegrać... 


Connor – RK800

Connor, prototypowy asystent detektywa. Technologiczne zaplecze i masa gadżetów w ludzkiej, przyjaznej formie. Wydawałoby się, że będzie partnerem idealnym, zwłaszcza, gdy dodamy do tego moduł psychologiczny, z którego nauczy się korzystać. Przyda mu się zwłaszcza do współpracy z Hankiem Andersonem, porucznikiem policji w Detroit, nadużywającym alkoholu. Czy androidy rozróżniają ludzi na podstawie ''MY'' i ''ONI''?

Detroic: Become Human pojawi się już 25 maja na PS4.

[Źródło: blog.eu.playstation.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze