Jutro o godzinie 18:00 świat literatury i gamingu połączy się w wyjątkowym wydarzeniu. Na kanale Baniaka wystartuje specjalna sesja RPG osadzona w klimacie opowieści o Sherlocku Holmesie – pełna intryg, zagadek i atmosfery wiktoriańskiego Londynu. To kolejny etap kampanii „NIE BĄDŹ JAK NPC”, realizowanej wspólnie z Narodowym Centrum Kultury, która pokazuje młodym odbiorcom, że czytanie realnie zwiększa ich życiowe „statystyki”.
Czytanie daje przewagę – dosłownie i w przenośni
W przygotowanej przez Baniaka sesji książki stają się nie tylko częścią scenografii, ale również kluczowym elementem mechaniki gry. Każde sięgnięcie po wiedzę z ksiąg zapewnia bohaterom +100 punktów do umiejętności. To symboliczne, a jednocześnie bardzo czytelne podkreślenie głównego przekazu kampanii: czytanie rozwija, daje przewagę i otwiera nowe możliwości – tak w grze, jak i w prawdziwym życiu.
Dzięki temu gracze nie tylko poruszają się po fabule, ale także pokazują widzom, że zdobywanie informacji i poszerzanie wiedzy to sposób na rozwijanie własnych „skilli”. Tę ideę w naturalny sposób wzmacnia konwencja Sherlocka Holmesa, gdzie łączenie faktów, wnikliwa obserwacja i wiedza zdobyta z różnych źródeł są podstawą sukcesu.
Lachu i Ignacy w rolach głównych
W sesji wezmą udział popularni twórcy: Lachu i Ignacy, którzy wcielą się w bohaterów zmierzających się z zagadkami wymagającymi nie tylko odwagi, lecz także sprytu i umiejętności wyciągania wniosków. Ich zadaniem będzie rozwiązać sprawy, których na pierwszy rzut oka nie da się rozwikłać bez solidnej dawki wiedzy – tej zdobytej zarówno w świecie gry, jak i w książkach.
Publiczność, jak zawsze u Baniaka, będzie aktywnie wspierać drużynę, komentować ich działania oraz wpływać na atmosferę sesji. To współtworzenie narracji jest jednym z elementów, które sprawiają, że wydarzenia RPG stają się tak angażujące.
Literatura jako narzędzie rozwoju
Sesja jest częścią kampanii „NIE BĄDŹ JAK NPC”, której kluczowy insight brzmi: „Bez czytania jesteś jak NPC”, czyli działasz schematycznie i bez realnego wpływu na świat. Tymczasem książki mogą dać przewagę: od rozwijania wyobraźni, przez umiejętność logicznego myślenia, aż po poszerzanie horyzontów i budowanie kompetencji potrzebnych w realnym życiu.
W tej sesji zostanie to pokazane w najbardziej obrazowy i atrakcyjny dla młodych odbiorców sposób. Wiedza zdobywana z ksiąg dosłownie podnosi statystyki bohaterów i pozwala im pokonywać kolejne wyzwania. Premiera sesji odbędzie się na żywo na Twitchu – jutro (27 listopada) o 18:00.
Podobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi: