Battlefield I w realu

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 19 Luty 2017
  • Komentuj 0
Dziś mamy dla Was coś, czego na JaRock jeszcze nie było. Razem z Urbex History i Kromką sprawdzamy replikę czołgu FT-17, którą na pewno kojarzą gracze Battlefielda I. Dzięki Fundacji Historii Broni Pancernej mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się tej maszynie. W 1916 roku, kiedy FT-17 po raz pierwszy został użyty bojowo, stanowił rewolucyjną konstrukcję - nigdy wcześniej, żaden czołg nie miał umieszczonej centralnie obrotowej wieży.
Renault FT-17 w polskiej służbie
Renault FT-17 w polskiej służbie
Z materiały dowiecie się też o polskiej historii tego czołgu, bo w pewnym momencie francuska konstrukcja stała się podstawowym czołgiem odbudowanego po I Wojnie Światowej Wojska Polskiego. Jeszcze podczas wybuchu II Wojny nasza armia wyposażona była w te maszyny. A jak FT-17 wytrzymuje porównanie z Battlefieldem I? Różnic znajdzie się całkiem sporo - od ilości załogi, poprzez sposób obracania wieży, po widok jaki ze środka miał kierowca/celownicy czołgu. Jeśli jednak chcecie dokładnie wiedzieć o czym mowa, to musicie zobaczyć nasz materiał!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze