Baldur's Gate 3 w pełnej krasie! Jest kontrowersja!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 01 Marzec 2020
  • Komentuj 5

Czy jest na sali ktoś, kto nie czeka na Baldur's Gate 3? No dobra, po ostatniej prezentacji pewnie znajdzie się kilka osób, które straciło zainteresowanie najnowszą częścią gry. Głównie dlatego, że ekipa ze studia Larian powinna zrobić kontynuację po swojemu – ku uciesze jednych i zgrozie innych. Zobaczcie sami.

Baldur's Gate 3 z nowym systemem walki

Od strony wizualnej w zasadzie nie ma się czego przyczepić. Baldur's Gate 3 zapowiada się miodnie! Detale, izometryczny widok, przerywniki filmowe – no generalnie miód dla oczu. Wygląda również na to, że postacie będą głębokie i zaoferują coś więcej, niż tylko kilka wyświechtanych kwestii, czy komentarzy. Szykuje się RPG pełną gębą!

Kontrowersje budzi jednak system walki. W tym przypadku ekipa Larian zdecydowała się na turowy model walki. Całość wygląda  w zasadzie niemal identycznie, jak  Divinity: Original Sin II, za które odpowiadają ci sami twórcy. Z tego powodu społeczność podzieliła się na dwa obozy – jedni chwalą decyzję i cieszą się na turową walkę, inni zgrzytają zębami, bo to zwyczajnie nie jest Baldur’s Gate.

Seria oryginalnie była o wiele dynamiczniejsza. Co prawda posiadała możliwość uruchomienia aktywnej pauzy, ale nie oferowała turowego systemu walki. Zwraca się również uwagę na inny styl graficzny oraz podobno zrezygnowanie z kontynowania historii oryginału. Właśnie z tego powodu sporo osób twierdzi, że dostaniemy po prostu Divinity: Original Sin III, ale w uniwersum Baldur’s Gate, zamiast pełnoprawnego Baldur’s Gate 3.

A ja się wyjątkowo nie czepiam i po prostu czekam. Liczę na to, że dostaniemy kawał dobrej produkcji. I wiecie co? Nie dziwię się studio Larian, bowiem „pełnoprawny” Baldur’s Gate 3 nie dałby rady spełnić oczekiwań graczy, tak samo, jak Half-Life 3 – dlatego może i lepiej, że nie powstaje?

P.S. W tym tygodniu bez podsumowania tygodnia!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze