Asus potwierdza: ''robimy telefon dla graczy''

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 17 Kwiecień 2018
  • Komentuj 1

Podczas otwarcia setnego sklepu Asusa na Filipinach szef firmy zapowiada przeznaczony dla graczy telefon. Niestety to jedyne pewne informacje.

Coraz więcej z nas gra na komórkach, a rekordy finansowe bite przez kolejne produkcje przeznaczone na urządzenia mobilne zdają się potwierdzać tezę, że granie na telefonach i smartfonach ma przed sobą wielką przyszłość. Wystarczy zerknąć jak poradził sobie mobilny PUBG, który w kilka tygodni po pojawieniu się na Androidzie i iOSie, wdrapał się na szczyt najchętniej ściąganych gier w ponad 100 krajach!

Nic dziwnego, że Asus, jeden z czołowych producentów sprzętu dla graczy, chciałby kawałek mobilnego tortu wykroić dla siebie. W końcu rywale z Razera już swój telefon mają i czytając opinie w internecie, graczom Razer Phone się raczej spodobał. Kanał Petar-Vertex przygotował jakiś czas temu film, w którym pokazuje jak przyszły telefon Asusa mógłby wyglądać:

Według wizji Petar-Vertex telefon miałby być wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB pamięci RAM oraz 256 GB miejsca na dysku. Telefon korzystałby z wyświetlacza 2K Super AMOLED o przekątnej sześciu cali. Całość napędzana jest litowo jonową baterię o pojemności 5000 mAh. Zaznaczę jeszcze raz, że nie są to oficjalne dane pochodzące od Asusa, a stanowią jedynie to czego autor filmu spodziewa się po telefonie od Tajwańczyków.

Kolejną niewiadomą pozostaje marka pod jaką telefon dla graczy od Asusa trafi na rynek. Do wyboru mamy dwa gamingowe brandy Asusa: Strix lub Republic of Games. Jednak z punktu widzenia użytkownika, to pod jaką nazwą telefon trafi na rynek, bedzie miało trzeciorzędne znaczenie.

Kiedy możemy spodziewać się jakiejś prezentacji? Obracamy się w świecie spekulacji, ale skoro sam szef Asusa zapowiada powstanie takiego telefonu, to stawiam, że telefon zobaczymy jeszcze w tym roku. 

Czekamy na oficlane wieści!

[źródło: neowin.netandroidauthority.com, beebom.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze