ASUS Radeon 7970 HD Matrix Platinum - cichy poskramiacz gier.

  • Autor: Adam Zientarski
  • Opublikowano: 15 Czerwiec 2013
  • Komentuj 8
Od prawie trzech miesięcy mam przyjemność testować ASUS Radeon 7970 HD Matrix Platinum. Owoce moich testów możecie obejrzeć na porównaniach graficznych gdzie również wspominam o płynności rozgrywki.

Wszystkie porównania znajdziecie tutaj.

Na wstępie od razu zaznaczę, że nie mam zamiaru przedstawiać dziesiątek statystyk, słupków procentowych itd. które przedstawiają jak wspomniana karta graficzna, radzi sobie z najnowszymi produkcjami. Postaram się opowiedzieć w skrócie czego możecie spodziewać się po tej karcie.

ASUS-ROG-MATRIX-HD-7970-Graphics-Card-Platinum-Edition

ASUS Radeon 7970 HD Matrix Platinum to w tym momencie jedna z najlepszych kart graficznych dostępnych na rynku. Oczywiście nie ma szans z najnowszymi produktami takimi jak ARES2-6GD5 lub GeForce Titan, ale jest to najwyższa półka, gdzie obok stoi GeForce GTX680. Takie karty zapewnią Wam płynną rozgrywkę w najwyższych detalach przy każdej grze - oczywiście wraz z dobrymi innymi podzespołami w Waszych komputerach.

matrix-7970-5

Grając na najwyższych detalach, przy takiej specyfikacji komputera, tylko Far Cry 3 potrafił zamulić komputer. Warto jednak zaznaczyć, że w owym PC, karta Radeona jest znacznie wyższej jakości niż pozostałe podzespoły. Procesor i5-760 ewidentnie spowalnia pracę potwora od Asusa i ma wpływ na płynność gier.

W porównaniach graficznych możecie zobaczyć ilość klatek na sekundę w każdej produkcji. Spadki poniżej 30 FPS, w przypadku najwyższej jakości to rzadkość.

matrix-hd7970-expand

Warto wspomnieć, że zakup takiej karty to pewność płynności rozgrywki. Nie musicie się martwić "czy coś nam pójdzie". A jak wygląda sprawa ze sterownikami? Sterowniki Radeona zawsze miały pewne problemy, ale w tym przypadku, testując najnowsze gry nie doświadczyłem żadnych przeciwności losu. Wszystko działa bardzo dobrze.

Z największych plusów tej karty muszę wspomnieć o jej głośności. Testowałem kilka kart graficznych - w tym GTX 680, i pod tym względem HD7970 nie ma sobie równych. Nawet przy dużym obciążeniu komputera, karta jest stosunkowo cicha i nie zakłóca nam przyjemności z rozgrywki.

Na koniec zobaczcie sobie tabelkę przedstawiającą największą konkurencję HD7970:

tabelazdanymi

Po liczbach HD7970 ma niezłą przewagę nad konkurencją, ale nie dajcie się omamić:) Różnica jest minimalna i tak na prawdę pewne gry będą działać lepiej tutaj inne tam:)

Podsumowując - jak najbardziej polecam 7970 HD Matrix Platinum, karta jest nieco tańsza od konkurencji, a zapewnia te same wrażenia (czasami lepsze, czasami gorsze). W takiej cenie nie dostaniecie niczego lepszego.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze