Aktorzy ujawniają gry

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Październik 2016
  • Komentuj 0

Aktorzy domagają się wyższej pensji i lepszych warunków pracy

Aktorzy domagają się wyższej pensji i lepszych warunków pracy

Strajk aktorów podkładających głosy do gier to zła wiadomość, ale dzięki ujawnionej liście tytułów, nad którymi obecnie trwają prace, dowiedzieliśmy się o kilku interesujących projektach  z nowym Brothers in Arms na czele. Screen Actors Guild-American Federation (SAG-AFTRA) to związek skupiający 160 tysięcy amerykańskich aktorów głosowych. Wśród nich znajduje się grupa pięciu tysięcy aktorów, którzy specjalizują się w grach komputerowych. Związek twierdzi, że aktorzy są znacząco niedopłacani i pracują w ciężkich warunkach. Dlatego mimo prób mediacji i dojścia do porozumienia z największymi wydawcami SAG-AFTRA zdecydowała się na strajk.

Giganci na celowniku

Giganci na celowniku

Activision, Electronic Arts, Take Two Interactive Software, Disney czy WB Games to tylko niektórzy z gigantów, którzy strajkiem zostaną dotknięci. Oznacza to opóźnienia w wydawaniu kolejnych gier tych marek. Taka informacja ma swoje dobre i złe strony. Zła to oczywiście taka, że będzie trzeba nieco dłużej poczekać na konkretne gry, dobra to taka, że aktorzy uprzedzają nas JAKIE tytuły mogą ucierpieć na skutek strajku. Lista jest dość pokaźna, bo obejmuje około 200 tytułów. Injustice 2, Kingdom Hearts 2.8, Crash Bandicoot Remastered czy Lego Marvel 2 to tylko niektóre tytuły, które mają zostać opóźnione. Dowiadujemy się także, że Take-Two pracuje nad nieujawnionym na razie tytułem ''Alligator'', a Elektronicy gotują coś pod tajemniczymi nazwami ''Odin'', ''Fearless'' czy ''Scorpion''. Niestety nic poza nazwami dokument SAG-AFTRA nie ujawnia.

Prace na BiA mogą zostać opóźnione. Ale jakieś prace już są!

Prace na BiA mogą zostać opóźnione, ale jakieś prace już są!

Ale chyba najbardziej na tej liście wybija się Brothers in Arms, nad którą pracuje Formosa Interactive, LLC, czyli studio zajmujące się postprodukcją gier. W przeszłości pracowali nad takimi projektami jak Gears of War: Judgment, Resident Evil 6, Fable 3 czy Lost Planet 2. O grze przebąkiwało się już od jakiegoś czasu. Raptem w zeszłym roku mówiło się o powrocie serii na nasze maszyny, ale od tego czasu o grze cisza. Spekuluje się, że akcja przeniesie nas na fronty II Wojny Światowej, czyli tematu, który ostatnio odpoczywa jeśli chodzi o FPSy. Gearbox dało nam co prawda średnio przyjętego Brothers in Arms: Furious 4, a ostatnio także Battleborn, ale może powrót do korzeni wyszedłby im (i nam!) na dobre. [źródło: warpzoned.comformosainteractive.comwired.comsagaftra.org]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze