AKCJA!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 18 Kwiecień 2013
  • Komentuj 0

STAR TREK INTO DARKNESS

J.J Abrams stawia przed załogą USS Enterprise bardzo trudne wyzwanie. Ziemia i jej obrońcy z Gwiezdnej Floty zostali zaatakowani przez galaktycznego terrorystę, który grozi zniszczeniem porządku gwiezdnego. Kapitan Kirk (Chris Pine) ma też prywatne rachunki do wyrównania. Szaleńcze polowanie  zabiera naszego bohatera do zszarganego wojną świata. Kapitan wraz z załogą wciągnięci są w niebezpieczną grę w szachy, gdzie porażka oznacza śmierć i zagładę milionów. Próbie zostanie poddane wszystkoo - od statku poprzez jego załogę, jedyną rodzinę jaka pozostała Kirkowi. http://youtu.be/sj91QN9nfhU http://youtu.be/1_H9Ho8iTgQ

OLYMPUS HAS FALLEN

Były członek Secret Service odpwiedzialny za ochronę prezydenta przypadkowo znajduje się w Białym Domu kiedy dochodzi do niespodziewanego. Terrorysta (Rick Yune) z Korei Północnej, podając się za asystenta południow0-koreańskiego ministra przeprowadza atak na dom prezydenta (Aaron Eckhart). Mike Banning (Gerard Butler), nie ma wyjścia jak tylko podjąć próbę odbicia przywódcy wolnego świata i zapobiec jeszcze większej katastrofie. Reżyserem filmu jest Antoine Fuqua (Shooter, Król Artur). Udało mu się namówić do współpracy wiele głośnych nazwisk, obok wspomnianych na ekranie zobaczymy też Morgana Freemana czy Radha’ę Mitchell (Silent Hill, Marzyciel)

GI JOE 2 RETALIATION

Film miał swoją premierę 28 marca i możemy Wam przekazać nasze wrażenie po seansie. GI Joe to marka należąca do firmy Hasbro - jednego z największych producentów zabawek na świecie. Figurki super żołnierzy dysponujących supernowoczesnym sprzętem i walczących z złowieszczą organizacją Cobra były prawdziwym hitem ponad 10 lat temu, a i teraz ich popularność nie maleje. Reżyser Jon M. Chu zabiera nas przepełnioną akcją i wybuchami podróż po świecie gdzie podział na dobrych i złych jest bardzo wyraźny. Ci, którzy idąc na drugą część  GI Joe spodziewają się głębokich przemyśleń i odkrywania prawdy o sobie na pewno poczują się zawiedzeni - wystarczy wspomnieć, że główną rolę w filmie gra Dwayne Johnson były zapaśnik od kilku lat parający się aktorstwem i raczej nie ma się co spodziewać, że wystąpi w najnowszej adaptacji Makbeta Williama Shakespeare'a. Przez 110 minut filmu obserwujemy jak zdradzeni Joe szukają vendetty przy okazji starając się ocalić świat przed totalną zagładą, a akcja filmu co chwilę przenosi nas w różne (czasem bardzo zaskakujące miejsca). Brzmi znajomo? Zapewne.

Ale co z tego? Może i gra aktorska nie stoi na najwyższym poziomie, może scenariusz mógłby być napisany z trochę większą wyobraźnią - jednak nam to aż tak bardzo to nie przeszkadzało. Idąc na Joe spodziewaliśmy się szybkiej akcji, dużej ilości scen walki, pięknych kobiet i prostego przekazu. I wiecie co? Nie zawiedliśmy się! Jeśli szukacie filmu łatwego, odprężającego, a przy okazji całkiem nieźle zrobionego to GI JOE 2 Retaliation powinien zwrócić Waszą uwagę.  A kiedy jeszcze dodamy, że w roli generała Coltona wystąpił Bruce Willis to przekaz filmu chyba już jest dla wszystkich jasny? Akcja, akcja, akcja, wybuchy, akcja, piękne kobiety, akcja!

http://youtu.be/ZwFVoiubwBc http://youtu.be/DJpNHBxVnzM

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze