AC: U z nowym trailerem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Lipiec 2014
  • Komentuj 15
http://youtu.be/muy3PaaETKs Ubisoft wrzucił wczoraj do sieci nowy trailer wyczekiwanego Assassin's Creed Unity.  Fragmenty gameplay'a pokazują kilka efektownych zabójstw, XVIII-wieczny Paryż i wojsko francuskiej monarchii. Filmik przedstawia Arno, głównego protagonistę gry, który rozprawia o Rewolucji Francuskiej i o tym jak niedługo pomoże narodowi odzyskać władzę z rąk skorumpowanej arystokracji. Nie mogło też zabraknąć tego co stało się znakiem rozpoznawczym serii czyli karkołomne parkourowe tricki. ''Przez wieki moi krajanie cierpieli pod opresją aroganckiej i dekadenckiej arystokracji'' mówi w trailerze Arno, ''zwykli ludzie błagają o jedzenie, o wolność, o sprawiedliwość. Ale nie dostaną sprawiedliwości jeśli ktoś nie będzie walczył w ich imieniu''. thumb-Combat_Banner_147114I choć gra na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od tego co proponowały nam poprzednie odsłony to można zauważyć pewne subtelne różnice. W oczy rzuca się kilka nowych animacji związanych z ruchem asasyna, mają one za zadanie uczynić rozgrywkę znacznie płynniejszą. W Unity dużo większy nacisk położono na tłum i jego reakcje na nasze zachowania, zwróćcie uwagę że liczba ludzi jest znacznie większa niż we wcześniejszych grach. Wiadomo także, że Ubisoft nie będzie nas zmuszał do kolejnego zaliczania misji związanych z wydarzeniami historycznymi. Oczywiście, Ci z Was którzy interesują się historią szybko zorientują się w fabule, ale twórcy chcą aby gracz  ''nie był uwięziony'' przez historię Rewolucji Francuskiej. Dlatego deweloper dołoży wszelkich starań, aby gracz miał jak największą swobodę prowadzenia swojej postaci. Od E3 wiadomo, że w Assassin's Creed Unity wprowadzono kooperację z misjami dla 4 graczy. Każdy z nich będzie widział siebie jako Arno (co wydaje się trochę dziwne), a pozostała trójka reprezentowania będzie przez innych asasynów.

ACU_Screen_HallwayAssault_E-610x343

W trailerze nie pokazano systemu walki. Owszem widzimy jak Arno morduje kilku francuskich żołdaków, jednak bez możliwości zobaczenia tego ''na żywo'' ciężko jest powiedzieć co Ubisoft zmienił w sposobie w jakim pozbywamy się przeciwników. Mam tylko cichą nadzieję, że zmieniono choć trochę poziom trudności i zamordowanie kilkudziesięciu żołnierzy bez bycia choćby draśniętym stanie nie się niemożliwe. Ale cholera wie. Co mnie trochę razi to amerykanizacja produkcji. Arno ma głos brzmiący niczym Batman, a swoje kwestie wypowiada bezbłędną angielszczyzną bez choćby śladu akcentu. Czy ten koleś nie miał być aby przypadkiem Francuzem? Assassin's Creed Unity dostępny będzie na PC, PS4, i Xbox One 28 listopada.

Assassins-Creed-Unity-03

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze