Zmień sobie Dying Light'a

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Kwiecień 2015
  • Komentuj 1
dying_light_game Choć dziś gracze PCtowi na pewno bardziej żyją premierą GTA V to nie możemy zapomnieć o wrocławskim Dying Light, do którego od wczoraj możecie projektować i implementować swoje własne modyfikacje.  Od teraz to częściowo w rękach graczy leży przyszłość tej produkcji. Dzięki wypuszczeniu wczoraj narzędzi deweloperskich wszyscy chętni dostaną możliwości, które pozwolą im właściwie zaprojektować grę od nowa. A dostępne opcje nie kończą się tylko na edytorze map bo Techland pozwala tworzyć całe dialogi i skomplikowanie zadania, z których potem mogą powstać zupełnie nowe misje. dyinglighttools Nie widzę żadnych większych przeszkód by w niedalekiej przyszłości kreatywność graczy zaowocowała całymi nowymi poziomami czy wręcz ''pełnoprawnymi'' dodatkami do gry. Wszystko w Waszych klawiaturach, myszkach i przede wszystkim głowach : ) Opcji zmieniania hitu Techlandu ma ciągle przybywać. W oświadczeniu twórcy piszą: ''Nasze narzędzia deweloperskie będą regularnie rozszerzane o nowe możliwości i aktualizacje, więc to co powiesz i to co zrobisz ma dla nas znaczenie. Jeśli więc widzisz coś co Twoim zdaniem trzeba poprawić to daj nam znać!'' Specjalnie dla tych, którzy nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w modyfikowaniu gier Techland przygotował 6 filmów, które krok po kroku przeprowadzą Was przez ten proces. Filmy są co prawda są po angielsku, ale dostępne są do nich polskie napisy. Całość możecie zobaczyć tutaj:

Poniżej cała playlista, by wyświetlić wszystkie filmy wystarczy kliknąć ikonkę w lewym górnym rogu.

Dodatkowo możecie też skorzystać ze specjalnego forum poświęconego tylko i wyłącznie temu zagadnieniu gdzie na pewno znajdziecie kilka ciekawych sugestii i porad. Swoimi modyfikacjami możecie łatwo podzielić się w warsztacie Steama tak by każdy chętny mógł wypróbować i ocenić Waszą pracę. To co? Zakasywać rękawy i do dzieła! Może ktoś z Was stworzy tak popularnego moda, że prześcignie on sam oryginał? Nie ma co kręcić głową bo tutaj naprawdę leży spory potencjał. Czy może ktoś mi przypomnieć jak zaczynała DOTA czy Counter Strike? I co z tego wszystkiego wynikło? No właśnie. [źródło: Steam, dyinglightgame.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze