Zabił mnie klockiem...

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 12 Grudzień 2016
  • Komentuj 0

Klocki Lego są dla dzieci mówili...

Z klockami Lego zabawa zawsze jest świetna, bez względu na wiek

Strona LEGO Ideas pełna jest niesamowitych pomysłów fanów. Ale dziś opowiem Wam o czymś w miarę oczywistym, czyli o broni i robotach. Ostatnio w sieci pojawił się film prezentujący wspaniale odwzorowany w klockach LEGO pistolet maszynowy Alternator SMG z Titanfalla 2. Broń została wykonana w skali 1:1, z wymiennym magazynkiem i działającym spustem. Istnieje nawet możliwość przeładowania. Urządzenie zawiera jeszcze kamerkę. W materiale filmowym możemy dodatkowo obejrzeć urządzenie do podróży w czasie (znane z poziomu Effect and Cause).
_6AUkJ-8 Nie jest to jednak gotowy zestaw od LEGO. Twórcą plastikowego Alternatora jest Nick Brick, znany z budowania makiet broni z różnych gier. Do tej pory mogliśmy podziwiać jego repliki broni z Battlefielda I, Destiny, Halo czy Overwatcha. Dzieła Nicka są wspaniałe, świadczą o niesamowitej wyobraźni. Ale też cierpliwości. Jak sam przyznaje w jednym z wywiadów, jego hobby to nie tyle konstrukcja, co ciągła dekonstrukcja i przebudowa. Nie łudźcie się, że te dzieła powstają z tego, co zostało po Gwieździe Śmierci. 15416943_1163500890400892_855347555_nNick kolekcjonuje LEGO od ponad 20 lat, ale niestety nie ujawnia, z których zestawów korzystał podczas konstrukcji danej broni (Technics, Mindstorm czy pozostałości po Alderaanie?). Faktem jest, że do budowy Alternatora użył więcej klocków, niż się na pierwszy rzut oka wydaje (ich ilość dzie w tysiące). Jeśli jesteście zainteresowani jak wyglądają roboty z Titanfalla zbudowane z klocków LEGO, polecam też dzieła Mariusa Herrmana. Szczególnie udały mu się modele Ronina, Iona i Northstara. Niestety, w odróżnieniu od Nicka Bricka, Herrman nie robi ich w skali 1:1 ;-). [źródło: flickr.comgamespot.com, geekinsider.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze