Z głosem Cole'a do sądu

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Styczeń 2017
  • Komentuj 0
Skoro można zarobić niezłą kasę, to dlaczego Lenwood Hamilton miałby z tego nie skorzystać? Lenwood twierdzi, że postać Augustusa Cole'a to tak naprawdę on i, jak na prawdziwego Amerykanina przystało, ze sprawą idzie do sądu. Gears of War to bardzo popularna seria strzelanek, która pierwszy raz światło dzienne ujrzała w 2006 roku. Stworzyło ją studio Epic Games, które, jak twierdzi Hamilton, bezprawnie wykorzystało jego wizerunek, tworząc Augustusa Cole'a. Lenwood Hamilton to były futbolista i zapaśnik w jednym. Kiedyś pracował w federacji Soul City Wrestling wraz z Lesterem Speightem, czyli człowiekiem, który ostatecznie podłożył głos pod Cole'a. Hamilton utrzymuje, że w przeszłości rozmawiali z Speightem o grach komputerowych i wspólnie stworzyli postać bardzo przypominającą Cole'a jakiego znamy z gry. Speight miał następnie polecieć do Epic Games i opchnąć im bohatera - z tej okazji pozew trafił też do niego.
Hamilton, podobnie jak Cole, jest wielkim czarnoskórym kolesiem, który ''nosi melonik, opaskę na rękę i ma złotego zęba''. Były futbolista posunął się nawet dalej i zatrudnił specjalistów od rozpoznawania głosu, którzy mieli stwierdzić, że sposób mówienia Cole'a i Hamiltona jest nie do rozróżnienia. Jak to możliwe, skoro w Cole'a wcielił się Speight? Hamilton ma jedno wyjaśnienie - ''w jakiś sposób podrobili'' jego głos. Podrzucam Wam przy okazji jego próbkę, Hamilton to ten ubrany na czarno, usłyszycie go w około 15-stej sekundzie:
Dlaczego Hamilton dopiero teraz zdecydował się wejść na ścieżkę prawną? On sam mówi, że o całej sprawie dowiedział się w styczniu zeszłego roku, kiedy jeden z kolegów jego syna pokazał mu Gears of War - zapaśnik od razu rozpoznał w Cole'u siebie. O co toczy się gra? Hamilton chce jednego - procentu od zysków i sprzedaży gry. Jakie są jego szanse? Niewielkie. Ale próbuje. [źródło: tmz.compcinvasion.comvg247.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze