YouTube ujawnia: który kraj najchętniej ogląda daną grę

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Luty 2018
  • Komentuj 3

85913954-youtube-tv-tech-xlarge_transgsao8o78rhmzrdxtlqbjdebghfezvi1pljic_pw9c90 25 krajów z całego świata zostało wziętych pod uwagę w badaniu YouTube'a sprawdzającym jakie gry obywatele danego państwa oglądają najczęściej. Jest sporo produkcji, które ogląda cały świat, ale są też tytuły unikalne dla danego kraju. A co oglądamy najchętniej nad Wisłą?

Nie wiem czy będzie zaskoczeniem to, że jedynie dwie gry można nazwać ''uniwersalnymi'', czyli takimi, które widzowie chętnie oglądają bez względu na region i kraj, z którego pochodzą. Według badań YouTube jedynie GTA V i Minecraft cieszą się uznaniem widzów na całej planecie. Podobnie byłoby z fenomenem minionych wakacji, czyli grą Pokemon Go, gdyby nie fakt, że Rosjanie (jako jedyny kraj na liście) za grą od Niantic, delikatnie rzecz ujmując, nie przepadają. Pewnie ma to związek z podejrzeniami tamtejszych władz, że Pokemony mają na celu wywołać w Rosji rewolucję podobną do tej jaką kilka lat temu miała miejsce na Ukrainie. Za to od filmików z S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl nie można ich oderwać. youtube-gaming2

To co oczywiste to to, że widzowie z każdego kraju lubią co innego. Amerykanie najchętniej sięgają po materiały związane z ich sportem narodowym i grą Madden NFL 16, podczas gdy w Europie ludzi, którzy w amerykański football grają można policzyć na palcach jednej ręki, o widzach na YouTube nie wspominając. Z badania dowiadujemy się, że Ukraińcy wyjątkowo lubią oglądać jak ktoś gra w Tanki Online, Japończycy uwielbiają patrzeć jak ktoś układa puzzle w Puzzles and Dragons (ale taki CS już nie łapie się na listę 25), a w Brazylii jak nigdzie indziej widzowie zerkają na gameplaye z... Lego Marvel's Avengers.

Przenieśmy się na chwilę za zachód Europy. Francuzi, jak to Francuzi, mają awersję do wszystkiego co nie pochodzi z ich kraju. Pewnie dlatego oni jako jedyni zachwycają się wydaną w 2004 roku francuską grą MMORPG pod tytułem Dofus. Niemcy też mają grę, którą oglądają chętniej niż reszta świata  - kojarzycie wydaną w 2012 roku Deponię?

Na koniec przejdziemy do Polski, bo i nasz kraj znalazł się na liście YouTube. Ciekawi mnie, czy się domyślacie jaka gra cieszy się u nas większą popularnością niż u innych? Wiedźmin? Zapomnijcie. To może Dying Light? Nawet nie jesteście blisko. This War of Mine? Świetna gra, ale nie. To co w końcu? Proszę Państwa, u nas, w kraju rolników, pysznych owoców i świeżych warzyw, zwycięzca może być tylko jeden, a na imię mu Farming Simulator (fanfary!). youtube-gaming-countries-930x669 A skoro tak bardzo lubimy jak ktoś śmiga sobie ciągnikiem po wirtualnym polu kukurydzy, to chyba nie pozostaje mi nic innego jak podrzucić Wam filmy z naszymi ulubionymymi redneckami w roli głównej:

 [źródło: socialbarrel.comyoutube-trends.blogspot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze