Xbox One vs PS4 vs PC - którzy gracze okażą się lepsi?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Marzec 2016
  • Komentuj 4

W Rakietową Ligę zmierzą się gracze na PC i Xboxach

W Rakietową Ligę zmierzą się gracze na PC i Xboxach

Xbox One vs PS4 vs PC i to wszystko na jednym serwerze? Tego chce Microsoft, który podczas Game Developers Conference (GDC) ujawnił plany mówiące o stworzeniu możliwości gry między wszystkimi platformami.  Pierwszym krokiem na tej drodze jest umożliwienie graczom PCtowym z Windowsem 10 i Xboxowym na wspólną grę w Rocket League. Wszystko odbywa się w ramach zapowiedzianej już jakiś czas temu integracji Xboxów z komputerami osobistymi wyposażonymi w najnowszy system operacyjny Microsoftu. ''Rocket Leauge będzie jedną z pierwszych gier, która skorzysta z nowych możliwości umożliwiając rozgrywkę cross network pomiędzy Xboxem One i PCtem, ale nasze zaproszenie pozostaje otwarte także dla innych sieci'' napisał Microsoft. Jak widzicie nikt Sony z nazwy nie przywołał, ale aluzja jest dość jasna. ''Oznacza to, że gracze na Xboxie One i z zainstalowanym Windowsem 10 używający Xbox Live będą mogli zagrać z graczami z różnych sieci online - wliczając w to inne konsole i PCty.'' chwali się Microsoft. Zaraz jednak dodaje, że to od deweloperów zależy czy cross-platform niedługo stanie się rzeczywistością.

Pojedynki PS4 vs Xbox One już niedługo nie tylko na słowa i wyniki sprzedaży!

Pojedynki PS4 vs Xbox One już niedługo nie tylko na słowa i wyniki sprzedaży!

To własnie twórcy gier zdecydują czy umieszczą takie możliwości w swoich grach multiplayer, a z tym wiąże się kilka drobnych problemów. Pierwszym jest... nazwa gracza. Co jeśli znajdzie się dwóch takich, którzy korzystają z tego samego nicku - jeden na PlayStation Network i drugi na Xbox Live? Który z nich zachowa prawo do swojej ksywki? Czy w takich sytuacjach trzeba będzie zmieniać swoją nazwę użytkownika? Ale Microsoft liczy też pewnie na kilku graczy, którzy skuszeni nieco mniejszą ceną Xboxa zdecydują się na jego zakup bo w końcu będą mogli pograć online z kumplami, którzy mają nieco droższy system Japończyków. Sony już zdążyło odpowiedzieć Microsoftowi na ich zaproszenie: ''PlayStation wspiera rozgrywkę cross platform z PCtami przy kilku tytułach zaczynając od  Final Fantasy 11 na PS2 z 2002 roku. Będziemy szczęśliwi prowadząc rozmowy z każdym wydawcą i deweloperem, który byłby zainteresowany cross platform'' dowiaduje się portal Gamespot. Co Wy na takie podejście Microsoftu? Czy ma to dla Was jakieś znaczenie? Dajcie znać!

Czasy konsolowych wojen mogą powoli odchodzić do lamusa

Czasy konsolowych wojen mogą powoli odchodzić do lamusa

[źródło: news.xbox.comgamespot.comnews.com.au]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze