Xbox One bez Kinceta

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Maj 2014
  • Komentuj 5
Emanuel Jumatate Decyzja Microsoftu, aby oferować swoim amerykańskim klientom Xboxa One bez kontrolera Kincect ucieszy wielu fanów produktu firmy Gatesa. Oznacza to spadek oficjalnej ceny XBO do poziomu PlayStation 4 czyli 399 $. Na taki ruch w Europie musimy poczekać najprawdopodobniej do września. Zarząd Microsoftu okazał się bardzo niecierpliwy, niedługo największa impreza dla graczy - gdzie indziej jak nie na E3 ogłosić, że dają sobie spokój z przymusem posiadania Kinecta? Ale to wczoraj ogłoszono, że wraz z dniem 9 czerwca (czyli dzień przed E3) amerykanie będą mogli kupić uszczuploną wersję XBO. Xbox-One-Kinect-by-Engadget-image-e1369200810761Aż do teraz kategorycznie dementowano pogłoski dotyczące jakichkolwiek zmian w całym ''systemie'' XBO twierdząc, że Kinect jest integralną częścią konsoli. Miało to zachęcić twórców gier do przygotowywania swoich produktów tak aby wykorzystywały kontroler. Rezygnacja z niego niejako sprawi, że Kinect będzie spełniał taką samą rolę jak Xboxie 360 czyli obsługa menu oraz prostych gier familijnych. Szef sprzedaży Microsoftu Phil Spencer po ogłoszeniu decyzji zarządu powiedział: ''Zawsze chciałem mieć pewność, że nadążamy za tym czego obecnie wymagają od nas potencjalni klienci. W tym momencie odpuszczenie Kinecta jest sprawą numer jeden wśród graczy''. Niemałe znaczenie mają również wyniki sprzedaży. Choć Microsoft sprzedał już ponad 5 milionów Xboxów One to jednak nadal może jedynie oglądać plecy Sony, które sprzedało ponad 7 milionów PS4. W wyścigu liczy się także mało popularna w Polsce Wii U, która znalazła się w domach ponad 6 milionów ludzi. Większość graczy nie widzi do czego miałby się im przydać Kinect, dlatego niewielu było skłonnych za niego dopłacać. Szczególnie, że kontroler jest absolutnie niezbędny jedynie przy grach ruchowych jak Xbox Fitness czy Kinect Sports Rivals. Spora część gier wykorzystuje kontroler jedynie w marginalny sposób i z łatwością może go tutaj zastąpić normalny pad. microsoft-xbox-one-4843_1Nowy plan zakłada, że chętni będą mogli dokupić kontroler jako osobny gadżet, jednak nie ustalono jeszcze ceny w jakiej Kinect miałby być dostępny.

Wraz z wrześniowym debiutem XBO na kolejnych 26 rynkach, w tym w Polsce, widzimy dużo zmian w do tej pory nienaruszalnej filozofii Microsoftu.

Niedawno również ogłoszono zarzucenie pomysłu, że XBO musi być stale podłączony do internetu. Posunięto się nawet dalej znosząc,  moim zadaniem bezsensowny, przymus wnoszenia opłat za korzystanie z internetowych aplikacji zarówno X360 jak i XBO. Do tej pory tylko Ci z Was, którzy opłacili konto Xbox Live Gold mogli surfować po internecie. Od 9 czerwca wszelkie te opłaty znikają. xb8-366039

Wraz ze spadkiem ceny Xboxów możemy spodziewać się kolejnej konsolowej wojny. Microsoft prowadzi ofensywę mającą zdetronizować PS4 jako lidera rynku. Obniżenie ceny o 100 $ zawsze jest dobrym pomysłem na przyciągnięcie klienta.

Tylko czy gigant z Redmond znowu nie strzela sobie w stopę? PS4 daje nam najbardziej zaawansowane gry poza środowiskiem PC, Wii U to zupełnie nowa jakość w dziedzinie domowej rozgrywki z kontrolerami dającymi nam niespotykaną do tej pory dowolność ruchów. Czym teraz wyróżnić ma się XBO na tle konkurencji? Odpowiedź wydaje się prosta - tym na czym graczom najbardziej zależy i co ostatecznie nakłoni ich do zakupu - ilość i jakość dostępnych na konsolę gier. maxresdefault

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze