Xbox Live zobaczymy na Switchu

Usługa Xbox Live nie powinna być obca posiadaczom konsoli Xbox One, czy systemu operacyjnego Windows 10. Chyba nikt jednak nie spodziewał się, że Microsoft postanowi wyjść poza swoje środowisko. Na konferencji GDC 2019 zapowiedziane mają zostać plany podboju Nintendo Switch oraz urządzeń mobilnych.

Nie, to nie żart. Co prawda dokładna data nie została podana, tak wiemy, że w przyszłym miesiącu Xbox Live rozszerzy zakres swoich usług o konsolę Nintendo Switch oraz pojawi się na smartfonach (Android oraz iOS). Co to oznacza dla nas? Wspólne osiągnięcia, jedna lista znajomych, ale przede wszystkich multiplayerowa zabawa z różnych urządzeń!

Co ciekawe, rozszerzenie zasięgu Xbox Live równoznaczne ma być również z ukłonem w stronę niezależnych twórców gier. Microsoft podaje, że udostępnione zostaną wszelakie narzędzia dla indyczych deweloperów, które pozwolić mają na tworzenie cross-platformowych produkcji.

Szczegóły poznamy podczas Games Developer Conference 2019, które zaplanowane zostało  na 18-23 marca. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem głodny informacji!

[Źródła: Eurogamer, The Verge, IGN]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze