XBO wylądował

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Wrzesień 2014
  • Komentuj 9

xboxone_controller2_0

5 września na długo zostanie zapamiętany przez fanów konsoli Microsoftu. Oto prawie rok po amerykańskiej premierze Xbox One w końcu zawitał do polskich sklepów. Czy XBO ma szanse sprzedawać się w Polsce na podobnym poziomie jak PS4?  Gracze mają do wyboru 2 wersje konsoli: ta tańsza z dyskiem 500 gb, padem, słuchawkami z mikrofonem, kodami do gier FIFA 15 oraz Forza Motorsport 5 i 2 tygodniowym dostępem do  Xbox Live Gold będzie kosztowała około 1700 zł. Ci z większym budżetem mogą dopłacić dodatkowe 200 zł i dorzucić do tego zestawu jeszcze kontroler Kinect. W Polskich sklepach znajdziecie wiele różnego rodzaju ofert konsola + zestaw z grą lub Kinectem. Jeśli interesuje Was sama ''goła'' konsola musicie udać się do pewnej brytyjskiej marki supermarketów, gdzie za 1599 zł dostaniecie swojego Xboxa One. nkSdyk2pd5urSznnCxRBWejście konsoli Billa Gatesa na nasz rynek prawie rok po światowej premierze oznacza także, że już na starcie będziecie mogli kupić dużo więcej gier niż w przypadku konsoli od Sony. Deweloperzy przygotowujący gry między innymi na rynek europejski mieli trochę więcej czasu na przygotowanie się i stworzenie kilku ekskluzywnych gier, w których Microsoft widzi siłę swojej maszyny. Polska to nie jedyny kraj, do którego właśnie trafił Xbox. Czesi, Holendrzy, Duńczycy, Argentyńczycy, Izraelczycy czy Koreańczycy również od dziś mogą wypróbować produkt koncernu  z Redmond. Wprowadzenie XBO do kolejnych krajów ma szansę poprawić nieco nie za dobrą sprzedaż tych konsol na świecie. Do tej pory niepodzielnie królowało Sony i ich PS4, włodarze Microsoftu mają nadzieję, że premiera ich konsoli na nowych rynkach odwróci niekorzystny dla nich trend.

0002S97RPWHP3BAJ-C116-F4

Jaką przewagę może jeszcze mieć Xbox nad swoim rywalem? Warto wspomnieć o usłudze jaką EA udostępni użytkownikom Xboxów, mowa to u EA Access, która w zamian za co miesięczny abonament otwiera przed nami dostęp do wielu najnowszych gier Elektroników. Xboxy wyraźnie staniały do zeszłego roku kiedy można je było zamówić przez internet, wtedy za nową konsolę trzeba było zapłacić około 2200 zł. Teraz ceny są jednak bardziej przystępne i konkurują z tymi jakich za swoją konsolę żąda Sony. Czy to wystarczy by nawiązać choć równorzędną walkę z Japończykami? Coś mi mówi, że nie i Xbox One na zawsze jest skazany na pozycję numer 2 wśród obecnej generacji konsol. Jak będzie jednak na prawdę to czas pokaże.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze