Wydoić Lwa

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 30 Wrzesień 2016
  • Komentuj 0
krol-lew Eksploatowanie Disneya jeszcze nigdy nie okazało się złym krokiem. Wszystko co kojarzy nam się z latami młodości trafia do nas dwa razy szybciej i nie wymaga od nas jakiegokolwiek wkładu poznawczego. Żadnych głębszych analiz, po prostu radość i sentyment. A cyferki rosną... Urosły znacznie szczególnie w momencie, kiedy na ekrany kin wskoczyły nowe, filmowe wersje starych hitów. Kilkanaście aktorskich wersji Kopciuszka, wspaniała Jolie jako Meleficenta, a teraz jeszcze ogromne i silne zwierzęta u boku Mowgliego w Księdze Dżungli. Box office tych filmów zlicza się w miliardach, nic więc dziwnego, że zapowiedziano Księgę Dżungli 2, skoro pierwsza część samodzielnie zarobiła prawie miliard dolarów.

Księga Dżungli była bardzo przyjemna, choć  nie jest to moja ulubiona historia

Księga Dżungli była bardzo przyjemna, choć nie jest to moja ulubiona historia

A co od zawsze było największym hitem Disneya? KRÓL LEW (dziewczyny mogłyby się pokusić o jakąś Pocahontas czy Mulan, ale jednak Król Lew jest... jakby to nazwać, unisex?) Także wznoście ręce do góry i śpiewajcie psalmy. Będzie aktorska wersja tegoż hitu. Co prawda Aslan zaangażowany jest już do roli w Opowieściach z Narnii, ale jakoś to obejdą. Król Lew w swojej historii dorobił się również prawie miliarda dolarów, zarobił 3 miliony więcej niż filmowa Księga Dżungli. Do tego dwie nagrody Grammy i dwa super-prestiżowe Oscary za muzykę. Kto choć raz nie śpiewał ''Miłość rośnie wokół nas...'' niech lepiej się nie zgłasza. Nie ma dla niego nadziei.
O całej sprawie wygadał się dwa dni temu w porannym tweecie niejaki Jon Favreau, znany jako aktor, scenarzysta i ostatnio reżyser wspomnianej już Księgi Dżungli. I chociaż teraz musi ustąpić czasu kinowego Billowi Condonowi i jego filmowej Pięknej i Bestii z Herm... Emmą Watson w roli głównej, to możemy być pewni, że powróci z Królem Lwem w majestatyczny sposób, jak tylko już go nakręcą, a jak pokazał Avatar, może to trwać dekady.

Biedny Ron Wesley...

Biedny Ron Wesley...

Prawda jest taka, że wszystkie te filmy będą genialne, bo Disneya zepsuć się zwyczajnie nie da, a jak ktoś będzie nawet blisko dna, to wyratuje się muzyką, bo ta z Pięknej i Bestii już wydaje się arcydziełem. Czekam na te wszystkie perełki. Wy też pewnie będziecie czekać. Oby młodsi też czekali i chcieli zobaczyć to, czym my za młodu przesiąknęliśmy. [Źródło: ign.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze