Wraca Project I.G.I.

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 30 Maj 2017
  • Komentuj 5

W 2000 roku światło dzienne ujrzał pierwszy Project I.G.I.: I'm Going In, czyli shooter łączący w sobie elementy taktyki i strategii. Mimo orginalnych pomysłow marka nie chwyciła, może uda się to kolejnej części gry, bo ta znadjuje się właśnie w produkcji.

Do trzech razy sztuka?

Norwegowie ze studia Artplant ogłosili, że właśnie pracują nad kolejną, trzecią już, częscią serii I.G.I. O ile ''jedynka''  uznana została za całkiem niezły, choć nie pozbawiony wad produkt, o tyle druga część gry z 2003 roku, zatytułowana I.G.I. 2: Covert Strike, kompletnie nie trafiła w gusta graczy przez co marka zniknęła z rynku na długie lata.

Ale wraca! Wspomniane już norweskie studio Artplant odkupiło prawo do nazwy Project I.G.I. od Square Enix i ma zamiar wskrzesić markę. Gra ma dać nam to samo czym 17 lat zasłynął orginał - sporą dowolnością taktyczną. Ważna jest również zmiana nazwy tytułu - ''I'm Going In'' zastąpiono ''We're going in'' co dość jednoznacznie sugeruje tryb co-op lub mutli. 

''W tym momencie nie mamy zbyt wiele do zaprezentowania poza tym, że gra będzie nosiła tytuł I.G.I. -We're Going In'' dość enigamtycznie mówi szef Artplant Jack K. Wulff. Studio jednak nie zaprzecza, że głównym bohaterem gry ponownie zostanie David Jones.

Czy sentyment części graczy wystarczy, żeby przyciągnąć do gry? W końcu taktycznych shooterów, choćby Wildlands czy R6: Siege, obecnie na rynku nie brakuje, a i  ''spora dowolność taktyczna'' jest w 2017 roku absolutnym ''must have'', a nie jedynie pożądaną opcją. Poczekamy, zobaczymy. 

David Jones jeszcze powrórci! 

[źródło: nfi.no, pcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze