Wiedźmin wyciął konkurencję - pięć statuetek jedzie do Polski!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Październik 2015
  • Komentuj 5
Golden-Joystick-Awards-e1441352336707-1024x568 Można powiedzieć, że Golden Joystick Awards jest równie stare co branża gier. Przyznawane od 1983 roku trafiły do wielu wybitnych twórców, ale tegoroczna edycja to triumf Polski i Geralta!  Jak inaczej jak nie dominacją można nazwać to co wydarzyło się podczas londyńskiej gali, podczas której ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji Golden Joystick Awards - cztery statuetki, w tym ''gra roku'', trafiły do Wiedźmina 3: Dziki Gon. CD Projekt Red też zbierał laury odbierając dżojstik w kategorii ''studio roku''.

Co nominacja to statuetka

2788989-the_witcher_3_wild_hunt_prepare_for_impact Złote Dżojstiki mają to do siebie, że tutaj o tytule tej najlepszej nie decydują głosy dziennikarzy i branżowców tylko samych graczy. Tym bardziej powinno cieszyć, że Wiedźmin wygrał w każdej kategorii w której był nominowany. Nad Wisłę jadą więc statuetki za najlepszą fabułę, grafikę i najlepszy moment w grze za questy z udziałem Krwawego Barona. Perłą w koronie na pewno będzie tytuł gry roku, który po raz pierwszy w historii jedzie do Polski. Przepraszam! Statuetka jedzie do ''studia roku'' czyli CD Projekt Red.

Pokonani giganci

011935.1437952775 Takie gry jak Batman: Arkham Knight czy Life is Strange musiały uznać wyższość dzieła Redów zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Jeśli idzie o ilość statuetek to z Wiedźminem równa się tylko GTA V, które również zgarnęło cztery statuetki: za innowację roku, najlepszy tryb multi, najlepszą grę na PC, oraz statuetkę ''specjalną'' przyznawaną dla najpopularniejszej gry zdaniem serwisu PlayFire. Jedną statuetkę musi zadowolić się Metal Gear Solid, który został wybrany najlepszą grą zdaniem krytyków, ale co oni tam wiedzą? ; )

Doceniono nowe marki

20150325115353 Zwycięzcami mogą się także czuć twórcy Bloodborne, których gra wygrała w dwóch kategoriach - najlepszy nowy tytuł oraz najlepsza gra na PS4. Jeśli idzie o gry indie to bezkonkurencyjna była wydana w kwietniu tego roku gra Kerbal Space Program.

Nadal czekamy na Fallouta

fallout_4___paladins_by_artarrwen-d8ytx0i (1) Falloutowi udało się odebrać statuetkę do tej pory przyznawaną właśnie Wiedźminowi. Mowa o najbardziej wyczekiwanej grze roku. Siłą rzeczy tutaj Geralt nie mógł już wygrać, więc niech Bethesda ma coś z życia. Do domu i tak wrócą z dwoma statuetkami bo oprócz Fallouta 4 wyróżnione zostało także Fallout Shelter uznane najlepszą grą mobilną.

PewDiePie na szczycie

_86411652_pewdiepie Tutaj chyba większych zaskoczeń nie ma: nagrodę za grową osobowość roku zbiera Felix Kjellberg znany oczywiście jako PewDiePie. Trudno nie uznać za osobowość roku faceta, który ma 40 milionów subskrybentów na YouTubie. Jeśli idzie o e-sport to tutaj króluje komentujący CS:GO Anders Blume.

Przełomowe Her Story i docenienie Iwaty

satoru-iwata Recenzowane dla Was przez Czwórkę Her Story zostało uznane przez Was za najbardziej przełomową grę. Statuetka trafiła także do zmarłego w tym roku legendarnego prezesa Nintendo Satoru Iwaty, który został przez Was doceniony za to co dokonał za swojego życia.

Resztę zwycięzców możecie znaleźć na stronie gamesradar.com

[źródło: gamesradar.combbc.co.uk]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze