Ubi pokazuje wizję samochodu

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 19 Grudzień 2017
  • Komentuj 1

Ubisoft kojarzymy przede wszystkim jako jednego z głównych graczy na rynku wydawniczym, ale firma chce iść znacznie dalej. Wspólnie z Renault opracowali autonomiczny samochód przyszłości... tylko czy naprawdę chcemy jeździć autami, do ktorych rękę przyłożył Ubisoft?

Obecnie jest już znacznie lepiej, ale nie bez przyczyny pewien czas temu Ubisoft nazywany był przez graczy ''Bugisoftem''. Firma słynęła z wypuszczania nie do końca dopracowanych gier, na czele z nieszczęsnym Assassin's Creed Unity i jego strasznymi maskami czy problemami z wczytaniem tekstur mapy. Pamiętacie? Dość ciężko o tym zapomnieć.

Tak wygląda człowiek po przejażdżce autonomicznym autem od Ubi

Ktoś wtedy mógł powiedzieć: ''Dobrze, że Ubisoft robi tylko nieszkodliwe gry, a nie dajmy na to samochody, wtedy to by dopiero była katastrofa''. No i... wykrakał. Ubisoft, wspólnie z Renault, pokazał właśnie pojazd o nazwie Symbioz, a Ubi odpowiada w nim za stworzenie systemu wirtualnej rzeczywistości. VR w samochodzie? Tak, bo Symbioz jest samochodem autonomicznym, a rola kierowcy sprowadza się do... bycia pasażerem. Czemu więc nie zapewnić bezrobotnemu kierowcy odrobiny rozrywki?

Jak pomyślano, tak zrobiono i w Symbiozie ''kierowca'' może dać się pochłonąć wirtualnemu światu zaprojektowanym przez Ubi. Jest to dedykowany pod Symbioza system, który zamienia realny świat wokół samochodu na cyfrowy prezentowany przez gogle od Oculusa. W oświadczeniu prasowym Ubi powiedziało:

System Ubisoftu jest podpięty do samochodu odtwarzając dane nawigacyjne w czasie rzeczywistym, wliczając w to prędkość, zmianę pasa jazdy i pobliskie samochody, dzięki czemu każda przejażdżka jest wciągająca. Kierowca może puścić kierownicę i zostawić za sobą stres związany z jazdą, a nawet całkowicie zapomnieć, że auto samo jedzie po autostradzie.

Oczywiście mamy też filmik prezentujący owoc współpracy Renault i Ubisoftu, patrzcie jak takie cudo ma sprawować się w akcji:

Osobiście zachowałbym dużą, ogromną wręcz, ostrożność zakładając gogle VR w samochodzie pędzącym ponad 100 km/h, w którym byłbym jedynym pasażerem. Mam spore obawy, że po bardzo krótkiej wycieczce i wizycie w bagażniku samochodu poprzedzającego, moja twarz wyglądałaby bardzo podobnie, jak u tego nieszczęśnika u góry.

To, że autonomiczne pojazdy nadchodzą jest pewnikiem, tylko czy na pewno czulibyście się bezpiecznie, kiedy za to co widzicie podczas jazdy odpowiada właśnie Ubisoft? A może przesadnie się czepiam i Renault z Ubi wykonali kawał dobrej roboty, a kierowca zabawiający się w wirtualną rzeczywistość podczas jazdy samochodem do świetny pomysł?

Wsiedlibyście? 

[źródło: informacja prasowa, Ubisoft]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze