Twórcy Scythe: Digital Edition robią własną grę

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 05 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Okazjonalnie piszę dla Was o grach planszowych, bowiem uważam, że to segment rynku, któremu warto poświęcić uwagę. Zwłaszcza, że polscy twórcy działają na nim całkiem sprawnie. Pewnie wiecie już, że taki Wiedźmin dostanie własną planszówkę, prawda? To pora na inną informację – osoby odpowiedzialne za Scythe: Digital Edition robią własną grę!

Death Roads, czyli dwie gry w jednym świecie

Pewnie znacie Scythe oraz Scythe: Digital Edition. Ciężko nie słychać o planszowej i cyfrowej grze w uniwersum 1920+, wykreowanym przez Jakuba Różalskiego. No to teraz ekipa, która tworzyła wersję cyfrowa planszówki planuje stworzyć własną... grę planszową!

Wrocławskie studio gier, The Knights of Unity, wchodzi na rynek gier planszowych, jako nowy wydawca. Zapowiedzieli również swój debiutancki projekt o nazwie Death Roads: All Stars.

Death Roads: All Stars to szalony wyścig, w którym gracze wcielają się w kierowców uzbrojonych samochodów i walczą ze sobą o przetrwanie. Liczy się tylko zwycięstwo, a nagrodą jest prawo do zamieszkania w prawdziwym raju na Ziemi.

W tym roku rusza kampania na Kickstarterze i twórcy liczą na wsparcie społeczności! Chcą stworzyć produkt na zasadach “od graczy dla graczy”, dlatego pragną, aby to właśnie gracze pomogli ulepszyć Death Roads: All Stars.

Oprócz wydania gry planszowej Death Roads: All Stars, The Knights of Unity pracuje również nad cyfrową wersją gry - Death Roads: Tournament. Będzie to naturalna ewolucja oryginalnego pomysłu, z kilkoma niespodziankami w postaci elementów roguelike oraz budowaniem własnej talii. Jeśli jesteście fanami Slay the Spire, to z pewnością odnajdziecie się również na niebezpiecznych drogach Death Roads: Tournament.

W szeregach Rycerzy nie brakuje doświadczonych twórców oraz pasjonatów gier. Zespół jest przekonany, że finalny projekt gry planszowej i cyfrowej trafi w gusta nawet najbardziej wymagających graczy. Pracują przy grach już od 6 lat - w ich portfolio znajdziecie takie tytuły, jak Disco Elysium, Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, czy Card Hunter.

Jeżeli zainteresował was nowy planszowy tytuł wrocławskich Rycerzy, to koniecznie odwiedźcie profil gry na BoardGameGeek oraz na Facebooku i Twitterze. A jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Death Roads: Tournament to zajrzyjcie na profile społecznościowe gry na Facebooku oraz Twitterze.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze