Trzecie urodziny GeForce NOW!

Hip, hip, hurra! NVIDIA świętuje trzecią rocznicę premiery GeForce NOW. Trzy lata temu zakończyły się wieloletnie testy beta i oficjalnie uruchomiono usługę, z której aktualnie korzysta już ponad 25 milionów graczy. To udowadnia, że granie w chmurze może być naprawdę dobrą alternatywą.

GeForce NOW w liczbach

Od dnia premiery użytkownicy usługi spędzili na zabawie ponad 700 milionów godzin, strumieniując gry z chmury. Cieszyli się najwyższej jakości rozgrywką w ponad 50 tytułach wykorzystujących ray tracing i technikę DLSS. Korzystali z rosnącej biblioteki gier, która obecnie obejmuje ponad 1500 tytułów. Łączyli się z ponad 30 centrami danych na całym świecie.

Od dwóch tygodni gracze mogą korzystać z subskrypcji Ultimate, która umożliwia dostęp do serwerów o wydajności porównywalnej z kartami graficznymi RTX 4080. Architektura Ada Lovelace pozwala na strumieniowanie w jakości 4K 120 kl./s lub 1080p 240 kl./s z wykorzystaniem techniki NVIDIA Reflex.

Abonenci planu Ultimate mogą również uruchamiać gry w rozdzielczościach zarezerwowanych dla monitorów ultrapanoramicznych (to pierwsze tego typu udogodnienie w usługach chmurowych), a także korzystać z ray tracingu i techniki NVIDIA DLSS 3 we wspieranych grach.

Obchody rocznicy to również podziękowania dla wszystkich użytkowników. Począwszy od przyszłego tygodnia, gracze korzystający z usługi GeForce NOW otrzymają za darmo nagrody do wykorzystania w grze Dying Light 2. Na dodatkowe gratisy mogą liczyć abonenci subskrypcji Priority oraz Ultimate.

W tym tygodniu biblioteka gier wspieranych przez usługę GeForce NOW poszerza się o kolejne 9 tytułów. Znajduje się wśród nich przygodówka Deliver Us Mars wykorzystująca cienie i oświetlenie oparte na ray tracingu. Oto pełna lista:

  • Raiden IV x MIKADO remix (od 31 stycznia w Steam)
  • Season: A letter to the future (od 31 stycznia w Steam oraz Epic Games)
  • SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake (od 31 stycznia w Steam oraz Epic Games)
  • Superfuse (od 31 stycznia w Steam)
  • Deliver Us Mars (od 2 lutego w Steam oraz Epic Games)
  • Perish (od 2 lutego w Steam oraz Epic Games)
  • City of Gangsters (za darmo do 9 lutego w Epic Games)
  • SpellForce: Conquest of Eo (od 3 lutego w Steam oraz Epic Games)
  • Immortals: Fenyx Rising (Steam)

Poza tym w lutym możemy liczyć na co najmniej 9 premier w postaci gier takich jak Atomic Heart, Wild West Dynasty oraz Scars Above. Korzystacie w ogóle z GeForce NOW?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze