To już milion Paladynów

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Wrzesień 2016
  • Komentuj 8

Jest Was już ponad milion. Brawo Hi-Rez

Jest Was już ponad milion. Brawo Hi-Rez

Paladins od Hi-Rez szturmem podbija Steama. Według SteamSpy grę pobraliście już ponad milion razy! Zostaniecie przy niej na dłużej? Jeszcze w grudniu zeszłego roku o Paladins pisał dla Was Brodaty. Stawiał wtedy tezę, że starcia fanów sieciowych FPSów będą koncentrowały się w okół darmowego Paladins od Hi-Rez oraz Overwatcha spod znaku Blizzarda. Okazuje się, że ta wizja może stać się rzeczywistością - od czasu kiedy Paladins możecie za darmo pobrać na Steamie, grę na swoje komputery ściągnęło już ponad milion graczy. Co by nie mówić jest to ewidentny sukces Hi-Rez, w końcu jak wiele nowych tytułów może liczyć na aż taką popularność? Paladins polega na drużynowych starciach, w których wielką rolę odgrywa współpraca w drużynie. Mechanika rozgrywki jest bardzo podobna do tej jaką zaprezentowano w Overwatchu. Zresztą podobieństw jest na tyle dużo, że wobec Hi-Rez pojawiają się nawet zarzuty o skopiowanie tytułu Blizzarda. Deweloperzy nie chcą zgodzić się z takim rozumowaniem i na reddicie tłumaczą, że ich gra wcale nie jest inspirowana Overwatchem tylko ich własnym tytułem z 2010 roku, grą Global Agenda. A tak w ogóle to obie gry i tak garściami czerpią z Team Fortess 2, wiec o co cała afera?

Paladins i Overwatch zbyt podobne? No i co z tego?

Paladins i Overwatch zbyt podobne? Nie macie chyba z tym problemu

Widać jednak, że te zarzuty niespecjalnie Wam przeszkadzają w wypróbowaniu gry. Zresztą lepszej reklamy niż porównanie jej do hitu Blizzarda chyba wymyślić sobie nie można. I to za całkowitą darmochę! Tylko czy zostaniecie z Paladins na dłużej? Historia zna już takie przypadki, kiedy na daną grę rzucały się setki tysięcy graczy tylko po to, żeby po dwóch, może trzech miesiącach całkowicie ją olać. Przykłady, tylko z tego roku, można mnożyć: The Division, Pokemon GO czy ostatnio No Man's Sky. Jeżeli twórcy nie chcą by ich projekt niedługo zakończył swoje życie to spodziewałbym się, że za parę chwil w Paladins pojawią się nowe tryby i więcej postaci, bo bez tego kicha. Przecież na model free-to-play, który uratował Evolve, już nie przejdą. Byłoby szkoda, zdrowa konkurencja na pewno się Blizzardowi przyda.

Jak długo gra będzie Was bawić?

Jak długo gra będzie Was bawić? To pytanie do twórców i tego co dalej z Paladins zrobią

[źródło: paladins.com, reddit.comsteamspy.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze