The Witcher: The Role Playing Game

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 17 Lipiec 2018
  • Komentuj 5

Opóźniony o dwa lata ''papierowy RPG'' w uniwersum Wiedźmińskim w końcu doczekał się premiery. W Indianapolis 2 sierpnia rozpocznie się jeden z większym konwentów fantasty w Stanach, i to właśnie na nim zadebiutuje The Witcher: The Role Playing Game.

A ponieważ premiera już blisko, to twórcy z R Talsorian Games udostępnili okładkę i cenę gry. Za 50 dolarów będziecie mogli wyobrazić sobie, że jesteście wiedźminem i nadziewacie na swój srebrny miecz strzygę. Jeżeli macie więcej pytań, to twórcy zachęcają również do wzięcia udziału w Q&A. Odbędzie się on na IRCu 26 lipca (2;30 polskiego czasu), i weźmie w nim udział jeden z głównych projektantów Cody Pondsmith, którego nazwisko znajduje się na okładce.

Jeśli jesteście niecierpliwi, to możecie nabyć wersję PDF już po premierze, natomiast polska wersja pojawi się w przeciągu 12 miesięcy nakładem Copernicus Corporation.

Co ciekawe, system opiera się o mechanikę znaną z Cyberpunka 2020, który to stał się podstawą do stworzenia nowej gry REDów, Cyberpunk 2077. Jak widać wszystko łączy się pod jednym, czerwonym szyldem.

Skusicie się na sesję w uniwersum Sapkowskiego i REDów? 

[Źródła: witcher.wikia.comantyradio.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze