Testujemy Moto Z cz.4

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 04 Lipiec 2017
  • Komentuj 3

Motorola Moto Z ma jeszcze jeden bardzo ciekawy Mods w postaci modułu Moto Mods True Zoom od firmy Hasselblad. Dzięki niemu bardzo szybko swojego smartfona przekształcicie w pełnoprawny aparat fotograficzny o całkiem dużych możliwościach.

Już z podstawowym aparatem w jaki wyposażony jest Moto Z jest całkiem nieźle - 13 MP i możliwość nagrywania filmów w 4K i dwie lampy błyskowe zadowolą większość entuzjastów fotografowania. Jeśli jednak pragniecie od swoich zdjęć czegoś więcej to moduł True Zoom może być właśnie dla Was.

Przyłączając do Moto Z obiektyw fotograficzny od Hasselblad zyskujecie całkiem nowe spektrum możliwości. 10-krotny zoom optyczny i 4-krotny zoom cyfrowy, ksenonowa lampa błyskowa, optyczny i cyfrowy stabilizator obrazu. Mało? Moto Mods True Zoom pozwoli Wam też na robienie zdjęć w formacie RAW. A jeśli zależy Wam na szybkiej edycji zdjęcia to wsparcie zapewni oprogramowanie Hasselblad Phocus.

Takie możliwości chowają się w opakowaniu ważącym zaledwie 145 gramów - na pewno sporo mniej niż normalna cyfrowa lustrzanka o podobnych możliwościach. Do tego otrzymujecie solidnego gripa, który ułatwia trzymanie aparatu i prawdziwy spust migawki.

Moto Z i dodatkowy moduł fotrograficzny Hasselblad dają poczucie posiadania porządnego aparatu fotograficznego, a całość bez problemów mieści się w kieszeni. Robienie zdjęć samym telefonem spokojnie zaspokaja większość potrzeb, ale jeśli zależy mi na większej ilości zdjęć, przy lepszej jakości to wtedy podpinam moda. Chodzi głównie o wygodę użytkowania, której  intensywne fotografowanie smartfonami jest trochę pozbawione.

Sporym problemem jest dla mnie konieczność noszenia przy sobie dodatkowej elektroniki. Z reguły jak gdzieś wyruszam, to biorę ze sobą laptopa, mikrofon, kamerę, dodatkową kamerę i jeszcze parę innych sprzętów. Ten moment kiedy do wielu rzeczy wystarczy tylko telefon z modem, bywa sporym wybawieniem. Zwłaszcza jak człowiek idzie gdzieś w góry, a przy okazji nie ma za bardzo kondycji, to noszenie tylko jednej rzeczy sporo ułatwia.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze