Testujemy Moto Z cz.3

  • Autor: jarock
  • Opublikowano: 28 Czerwiec 2017
  • Komentuj 1

Motorola Moto Z to nie tylko świetne narzędzie w rękach każdego przedsiębiorcy, ale także całkiem niezłe urządzenie zapewniające swojemu właścicielowi rozrywkę na wysokim poziomie. Spora zasługa tu dwóch Modsów: głośnika JBL SoundBoost, oraz projektora Moto Insta-Share.

Po przedłużającym życie telefonu module Moto Mods Incipio offGRID, przyszła kolej na omówienie dwóch kolejnych propozycji jakie producent Moto Z proponuje dla swojego smartfona. Zacznijmy od tej głośniejszej, głośnikowej propozycji.

Moto Mods JBL SoundBoost waży zaledwie 115 gramów, a daje całkiem niezłego kopa. Dwa głośniki o mocy trzech watów każdy w zupełności wystarczą by móc cieszyć się muzyką, oglądaniem filmów lub internetowymi rozmowami bez potrzeby zakładania słuchawek. Mods posiada wygodną nóżkę, dzięki której nie ma problemu z odpowiednim jego ustawieniem.

 Ile to musi zżerać baterii zapytacie? Odpowiem wprost: korzystanie z JBL SoundBoost w ogóle nie obciąża baterii Moto Z, bo moduł ma wbudowaną własną baterię o pojemności 1000 mAh. Taka moc zapewnia głośnikom bezproblemowe działanie przez nawet 10 godzin ostrego grania.

Podczas swoich przygód z Moto Z z Moto Mods JBL SoundBoost wielokrotnie korzystał Rock:

Owszem korzystałem sporo, ale nie jest tajemnicą, że jest to urządzenie bardzo sytuacyjne. Nie jest to mod który na stałe przypinacie do telefonu. U siebie w domu, z pominięciem telewizorów, nie mam żadnych urządzeń odtwarzających muzykę. Sam lubię słuchawki, a moja żona nie jest specjalną melomanką, zatem przy budowie zupełnie nie zastanawialiśmy się nad muzyką. Ja słucham sporo, ale jak mówię w słuchawkach, a przecież nie zawsze jest to wygodne, a czasami po prostu niemożliwe.
Na początku podpinałem sobie głośniki żeby posłuchać muzyki pod prysznicem i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jakość jest na tyle dobra, bym mógł kompletnie przerzucić się na te głośniki w domu.

Teraz używam moda kiedy robię sobie śniadanie, albo kolację. Słucham muzyki trzymając głośnik dosyć blisko siebie. W domu mam nieciekawą akustykę, ponieważ pomieszczenie w którym szykuję posiłki jest rozległe i dwupoziomowe.

Po jakimś czasie zacząłem też oglądać na telefonie seriale, filmy czy YouTube. Dzięki temu że telefon mam na wyciągnięcie ręki dźwięk nie traci na jakości mimo nietypowej akustyki pomieszczeń.

Plusem głośników jest podstawka, która utrzymuje telefon pod odpowiednim kątem. Idealne do oglądania przy śniadaniu, a przy okazji można sobie łatwo pstryknąć selfie.

Innym ciekawym Modsem jest projektor Moto Insta-Share, czyli mobilny projektor DLP o mocy 50 ANSI lumenów i rozdzielczości 480p, dzięki któremu łatwo wyświetlicie na najbliższej ścianie zdjęcia z niedawno odbytych wakacji czy pokażecie ważną prezentację dla szefostwa.

Moduł projektora Insta-Share jest w stanie wyświetlić obraz taki jaki widzielibyście na 70- calowym ekranie, czyli więcej niż na standardowym telewizorze. Nie ma się też co martwić o odpowiednie ustawienie Modsa tak, żeby doświadczenia były jak najlepsze - wbudowana autokorekcja gwarantuje, że obraz pozostanie obrazem panoramicznym nawet jeśli będziecie go wyświetlać w zakresie od -40 do + 40 stopni.

Tak samo jak jego opisywany wyżej brat Moto Mods Insta-Share dysponuje własną baterią, dzięki której o godzinę wydłuży się możliwość wyświetlania obrazu. Użytkownicy nie mają się też co martwić o żywotność samej lampy, bo ta oceniana jest na 10 tysięcy godzin wyświetlania.

Projektor mnie kompletnie zaskoczył. Nie korzystam z niego zbyt często, bo jakoś nie wpisuje się to w moją działalność, ale jakość obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie.

Jedyne o co trzeba mocno zadbać, to wyciemnienie pomieszczenia. Obraz nie jest na tyle jasny, by móc z niego korzystać przy oświetleniu z zewnątrz.

Świetnie działa też korekta nachylenia. Zdarzyło mi się oglądać film na powierzchni ustawionej pod kątem 45 stopni (mam taką część sufitu) i bardzo łatwo było ustawić rzutnik tak, by obraz zachowywał idealnie prostokątne proporcje.

Projektor nie zastąpi telewizora, ale jeśli potrzebujecie zrobić szybką prezentację i nie chcecie polegać na większych urządzeniach, to Moto Mods Insta-Share zadziała rewelacyjnie.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze