T-800 oszczędzi Google

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 06 Lipiec 2014
  • Komentuj 9

042ae338cf23618be7b8360653edaf9f

Skynet na razie jest jedynie fikcją, ale co jeśli bohaterowie Terminatora kiedyś istnieć będą naprawdę? Google zabezpiecza się przed taką ewentualnością za pomocą wrzuconego własnie do sieci pliku tekstowego, który każe maszynom oszczędzić założycieli firmy Larry'ego Page'a i Sergey'a Brina. Plik został umieszczony na stronach WWW, aby upamiętnić 20 rocznicę stworzenia Robots.txt - narzędzia które instruowało przeglądarki i inne internetowe boty aby unikały indeksowania pewnych stron i katalogów w sieci. Choć dużo mniej niebezpieczne niż maszyny w Terminatorach to boty te gromadzą znalezione o Tobie informacje. Choć od wypuszczenia pliczku minęły już 2 dekady to przeglądarki takie jak Google, Bing, czy Yahoo nadal korzystają z tego protokołu.

User-Agent: T-1000

User-Agent: T-800

Disallow: /+LarryPage

Disallow: /+SergeyBrin

Easter egg stworzony przez Google ma na celu ochronę założycieli najbogatszej firmy świata nakazując przyszłym systemom bojowym zostawienie ich w spokoju. Maszyn jeszcze na razie (na szczęście) nie ma, ale jak widać panowie wolą dmuchać na zimne. Widzę jednak małą lukę w planie Google. Firma zakłada, że Skynet będzie dysponował jedynie robotami T-800 i T-1000, ale co jeśli za eliminację ludzkości wezmą się widziane w Terminator 3: Rise of the Machines zabójcze T-X? Żadnej wzmianki nie ma też o Andy'm Rubine czy Sundarze Pichai'u czyli ludziom, którzy stworzyli system Android. No bo jak to? Wierchuszka Google nie ma się czym martwić, a panowie którzy dali nam Androida zostaną zamordowani... przez androida? O ironio. Wygląda na to, że ''zwykłym śmiertelnikom'' takim jak Ty czy ja, pozostaje jedynie mieć nadzieję w sukces Johna Connora!

the-terminator-5052aed449255

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze