Szukają kogoś do Diablo

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Lipiec 2016
  • Komentuj 6

Czym będzie nowe Diablo?

Czym będzie nowe Diablo?

Nowy, nienazwany jeszcze, projekt Blizzarda związany z Diablo potrzebuje kogoś, kto zająłby się wyreżyserowaniem gry. Chętni? Wymagania są dość rygorystyczne. Taki kandydat musi mieć co najmniej 5-cio letnie doświadczenie w tworzeniu gier AAA jako dyrektor kreatywny, znakomicie orientować się w programowaniu i projektowaniu, no i mieć wybitne zdolności przewodzenia i inspirowania dużej grupy ludzi. Jednym słowem robota dość wymagająca, ale za to praca dla Blizzarda, i to jeszcze nad czymś nowym związanym z Diablo, na pewno będzie dla kogoś cholernie satysfakcjonująca. Zwłaszcza, że jak wspomniałem na wstępie, zupełnie nie wiadomo czym ten nowy tytuł w ogóle będzie. Pospekulujemy? Myślę, że FPSa i MOBA możemy skreślić, bo Blizzard ma już takie gry w swojej stajni. Jeśli idzie o RTSa w świecie Diablo, to jakoś tego nie widzę, ale już taki pełnoprawny eRPeG w stylu Wiedźmina to jak najbardziej.

Wyreżyserować Diablo łatwo nie będzie

Wyreżyserować Diablo łatwo nie będzie

A może rzeczywiście chodzi po prostu o nową odsłonę dobrze wszystkim znanego Diablo, beż żadnych rewolucji i dzikich eksperymentów? Takie Diablo IV różniące się od poprzednika grafiką, trochę gameplayem z lekko zmienioną mechaniką, ale nadal pozostające kochanym hack'n'slashem? W ofercie pracy Blizzard napisał, że mile widziane jest doświadczenie w tworzeniu gier online, co też możemy traktować jako wskazówkę co do ostatecznego kształtu nowej gry z serii Diablo. Konkretnych informacji na pewno szybko nie dostaniemy, bo skoro deweloper szuka reżysera gry, to projekt nadal pozostaje na papierze, a Blizzard znany jest z tego, że z wypuszczaniem swoich gier jakoś niespecjalnie się spieszy.

Kolejne Diablo: rewolucja czy ewolucja?

Kolejne Diablo: rewolucja czy ewolucja?

[źródło: us.blizzard.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze