Speca od emotek zatrudnię

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Grudzień 2016
  • Komentuj 0

Sprawa wydaje się jednak nie taka prosta

Sprawa wydaje się jednak nie taka prosta

Emotki jakie są każdy widzi, ale czy na pewno dobrze je rozumiemy? Londyńska firma Today Translations, która oferuje tłumaczenia w 200 językach, szuka specjalisty zajmującego się emotikonami.  Today Translations to jedna z większych firm zajmujących się tłumaczeniami na rynku brytyjskim. Zatrudnia ona około 3000 lingwistów władających niemal wszystkimi używanymi na tej planecie językami, ale speca od emotikon jeszcze nie mają. A potrzebują własnie takiej osoby, bo ich zdaniem emoji to ''najszybciej rozwijając się język świata'' ''Tłumaczenie emotek to świeży rynek - zdominowany jest on przez oprogramowanie, często nieczułe na kulturowe różnice, które wymuszają zmiany w interpretacji'' napisali na swojej stronie Today Translations. ''Dlatego poszukujemy wyjątkowych osób, które zapewnią ''ludzką rękę'' tłumaczeniom, z którym nie radzi sobie oprogramowanie i pomoże nam być najchętniej wybieraną firmą z tego zakresu''.

Tłumacz potrzebny od zaraz!

Tłumacz emotek potrzebny od zaraz!

Właściciele firmy słusznie zauważają jedną rzecz - na świecie nie ma ludzi, dla których ojczystym językiem byłby ''emoji''. Dlatego aplikant kandydujący do pracy powinien ''pokazać pasję do emotek połączoną z ogromną wiedzą oraz świadomością obszarów, w których występują kulturowe/międzynarodowe nieporozumienia''. Jak zamierzają to sprawdzić? Tak jak zawsze - przeprowadzić test, w którym kandydat będzie musiał ''przetłumaczyć'' emotki. Żeby jednak myśleć o zostaniu tłumaczem języka ''emotkowego'' trzeba mieć już jakieś podstawy. Today Translations szuka osób z wyższym wykształceniem z zakresu komunikacji lub nauk społecznych, do tego wymagane jest trzyletnie doświadczenie przy pracy w branży tłumaczeń i obowiązkowe ''świetne umiejętności komunikacji i nawiązywania kontaktów''. Z emotek uczynić sobie zawód, czemu nie?

Kogoś kusi przeprowadzka do Londynu?

Kogoś kusi przeprowadzka do Londynu?

[źródło: pcmag.com, emoji-test, todaytranslations.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze