RPG od BioWare ujawniony!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Sierpień 2014
  • Komentuj 4
http://youtu.be/TAr8X3c3Zb8 Już wszystko wiadomo, to Shadow Realms jest tym tajemniczym projektem studia Bioware. Ci z Was co stawiali, że będzie to MMO lub swego rodzaju horror dużo się nie pomylili. Kilka słów o zarysie fabuły: współczesną nam Ziemię spotkała dość nietypowa sprawa bo mianowicie jej mieszkańcy zaczęli odkrywać w sobie magiczne moce. Skąd one się wzięły? W równoległym do naszego wymiarze istnieje pełne magii królestwo Embra. Mieszkańcy Embry stawiają czoło inwazji demonów zwanych Shadow Legions. Wojna nie przybiera zbyt dobrego obrotu dla obrońców Embry, ich twierdze szybko padają łupem potworów. Aby uratować resztki populacji postanowiono otworzyć portal, który połączy ich świat z naszą Ziemią.

worldofumbra01

Po otwarciu magicznych wrót coraz więcej ziemian odkrywa w sobie moce jakimi dysponowali mieszkańcy Embry. Zmiany w nas nadchodzą rychło w czas bo międzywymiarowy tunel służy nie tylko do ratowania magicznego świata, ale także do transportu żołdaków z Shadow Legions na naszą planetę. Okej, ale jak będzie wyglądała rozgrywka? Wygląda na to, że gra dość sporo czerpie z niewydanego jeszcze Evolve. Bo w Shadow Realms, podobnie jak w dziele Turtle Rock, ogromny nacisk zostanie położony na kooperację między graczami. I znowu tak samo jak w Evolve czterech graczy będzie musiało stawić czoła potężnej istocie zwanej Shadow Lord, w którą wcieli się... piąty gracz. Brzmi znajomo? Bioware utrzymuje, że Shadow Realms jest powrotem do korzeni RPGów ponieważ gra jest inspirowana RPGami rozgrywanymi na kartkach papieru. Oznacza to mniej więcej tyle, że ten z Was który wcieli się w Shadow Lorda będzie kimś na kształt Mistrza Gry. Jego zadaniem będzie uprzykrzanie życia pozostałej czwórce jak to tylko będzie możliwe.

worldofumbra04

Drugą cechą wyróżniającą grę ma być sposób prowadzenia historii. Bioware zamarzyło się by Shadow Realms przypominał serial telewizyjny, którego odcinki będą co jakiś czas wypuszczane. Nowe przygody mają co jakiś czas się pojawiać utrzymując stały poziom zainteresowania graczy. W Shadow Realms zagramy prawdopodobnie jesienią 2015 roku, z uzyskanych do tej pory informacji wynika że gra ukaże się jedynie na komputery osobiste. Ale znamy historie gdzie takie zapowiedzi szybko wyfruwały przez okno. Póki co Bioware otworzyło oficjalną stronę gry gdzie możecie spróbować zapisać się do Alphy.

worldofumbra02

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze