Przegląd 50 gier darmowych

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 16 Październik 2017
  • Komentuj 0

Każdego roku pojawiają się gierki darmowe, które można pobrać i "klepać" bez wydawania pieniędzy. Jednak w tej "szufladzie" growej jedne umierają, inne się rodzą. Przez ostatnie lata mieliśmy niesamowite wzloty i upadki różnych produkcji - jedne zdobywały miliony aktywnych graczy, inne spektakularnie uderzały w dno, by następnie ogłosić zamknięcie serwerów. Przed Wami duży przegląd gierek darmowych - 50 pozycji - nieco znanych wszystkim i popularnych tytułów, ale też nieco mało znanych, a wartych uwagi.

Jeżeli mówimy o spektakularnych sukcesach to wystarczy przytoczyć ostatnie tygodnie - ponad 10 milionów nowo zarejestrowanych kont w Fortnite - Epic Games postanowiło stworzyć swoją wizję battleroyale z możliwością budowania i destrukcji otoczenia. Odwracając medal - w 2017 roku po blisko 2 latach marazmu i zerowej aktywności niesamowicie negatywną ocenę wystawili sobie ludzie stojący za Firefall. Red 5 Studios - złożone z między innymi weteranów Blizzarda - postanowiło zamknąć grę... i skupić się na gierkach mobilnych na azjatycki rynek. Gry przychodzą, gry odchodzą. Przed Wami 50 pozycji w modelu darmowym, nowe, starsze, popularne i mało znane.

Kilka miesięcy temu po paru latach zamkniętej bety otrzymaliśmy dostęp dla wszystkich do apokaliptycznej "nawalanki" ręcznie budowanymi pojazdami - Crossout. Na chwilę przed publikacją tego materiału mega popularny Warframe otrzymał prawdopodobnie największe rozszerzenie w historii, zaś w wakacje Path of Exile otrzymało powiększenie treści gry z czterech aktów do dziesięciu. To tytuły popularne, a powyższy przegląd zawiera wiele gier darmowych, o których mogliście nie słyszeć. Wśród gier, które pojawiły się w 2017 w formie free to play znajdziemy między innymi Dreadnought - tytuł, który może spodobać się fanom WoTa i War Thunder, ale w formie podniebnych bitew futurystyczymi okrętami. Warto rzucić okiem na karcianki, gdzie pojawił się Sharbound - miks gry opartej o karty oraz planszówki. Można też zahaczyć o Faerię, w podobnych klimatach.

Blisko 700 000 graczy online w Fortnite Battleroyale. Playerunknown's Battlegrounds - lider gatunku - niedawno chwalił się 2 milionami. Ale zdobywanymi przez ponad 7 miesięcy... a nie 3 tygodnie!

 

Fani strzelanek też znajdą coś dla siebie - w tym roku Bochemia (twórcy Army) postanowili wydać darmową "wersję" swojej gry w formie taktycznej strzelanki pierwszoosobowej nazywając ją ARGO. Średnio odbierany Battleborn przeszedł niedawno na model w dużej mierze darmowy, wszyscy którzy albo nie chcieli kupować tej niesamowicie drogiej produkcji (w dniu premiery) teraz mają okazję zobaczyć dlaczego ta gierka się nie przebiła. Mimo średnich ocen ma swój klimat, tryby PVP i PVE. Wśród całej listy gierek darmowych pojawiło się też nieco gier amatorskich i tzw. indie - za darmo możemy pograć w Of Guards and Thieves, gdzie część graczy wciela się w złodziei, część w ochroniarzy. W zapowiedzi na koniec tego roku, a w pełni na początku przyszłego znajdziecie Survived By - grę... MMoRPG... dla fanów gatunku roguelike, gdzie prawdopodobnie śmierć naszej postaci będzie permanentna, a wszystko utrzymane w pixelartowym bullethell - czyli ginąć będziemy często!

Wiedzieliście, że kultowe Battlefield Heroes powróciło do łask? Ekipa nazwana "Revive" przywraca część zamkniętych przez Electronic Arts gier do życia - BFH, BF2 i BF2142. Może warto wrócić do przeszłości?

 

Z pewnością nie wszystkie znane przez Was gry darmowe znalazły się w tej pigule - League of Legends, Hearthstone, Tibię - te tytuły zna każdy. Część produkcji w tej pigule ma swoją wielką bazę graczy - seria "World of..." od Wargaming albo trójca trybów w War Thunder - poza nimi znajdziecie sporo indyków oraz gier o mniejszej sławie z wielu gatunków. Znajdzie się trochę propozycji dla fanów FPSów, karcianek, gier kooperacyjnych, sandboxów, MOBA lub popularnych ostatnio tzw. hero shooterów podobnych do Overwatch.

A w jakie gry darmowe Wy lubicie "klepać"? ;-)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze