Północni przeciwko grom!

  • Autor: Ja, Rock
  • Opublikowano: 31 Styczeń 2018
  • Komentuj 1

Korea Północna ma problem z grami, bo coraz więcej jej młodzieży spędza czas przed ekranami komórek, łupiąc w przeróżne tytuły, zamiast ćwiczyć paradny krok. Państwo Kima będzie walczyć z branżą gier, a pierwsze działania już podjęła państwowa gazeta Rodong Sinmun.

Ulubiona gazetka Kima atakuje branżę gier

Jakby mało mieli problemów z Koreą Południową, niedostatkiem żywności, embargiem na praktycznie każdą zachodnią technologię i co rusz grożącym im palcem prezydentem USA. Północni jak chcą, to potrafią i do licznego grona ich wrogów dołącza właśnie branża gier komputerowych, odpowiedzialna za deprawację młodzieży. I to nie tylko na Zachodzie, bo w Korei też się dużo gra, choć w większości na komórkach. Jednak granie jest jednoznacznie złe - taką tezę stawia propagandowa Rodong Sinmun.

Reżimowi ewidentnie nie podoba się ilość czasu, jaki jego obywatele spędzają grając, skoro w kraju tyle pracy do wykonania. Trzeba nauczyć się na pamięć całej historii życia Kim Dzong Ila, znać rozmiar buta Kim Ir Sena oraz z pamięci wyrecytować co najmniej trzy wiersze o wspaniałości Kim Dzong Una. Zamiast tego mieszkańcy Północy wolą grać, a granie niszczy ludziom życie.

Najpotężniejsza maszyna do grania w całej Korei Północnej

W tekście Rodong Sinmun mowa jest, między innymi, o tym, że młodzież na Zachodzie marnuje swoje talenty i nie potrafi uzyskać odpowiednio wysokich ocen w szkole - winnym są gry. Młodzi mają też problem z realistyczną oceną świata i ich umiejętność życia w społeczeństwie jest ograniczona. ''Podobne skutki wywołuje granie w gry na telefonach komórkowych'' dodaje Rodong Sinmun.

Jakby jednak nie patrzeć, taka treść propagandowej tuby Kima dość mocno, przynajmniej z pozoru, wpisuje się w ostatni raport Światowej Organizacji Zdrowia, w którym wskazano na gry jako jeden z poważniejszych problemów zagrażających naszemu zdrowiu. Więc może... to nie tylko taka durna propaganda?

A kuku! Won sprzed monitora! Na paradę!

[źródło: express.co.uk]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze