Pół Wieku Poezji Później

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Maj 2017
  • Komentuj 7

Przywitajcie się z Lambertem!

Przywitajcie się z Lambertem!

Wciąż czekamy aż swojego Wiedźmina zaprezentuje nam Tomasz Bagiński, ale to nie jedyna ambitna adaptacja dzieła Sapkowskiego, która powstaje. Słyszeliście o ''Pół Wieku Poezji Później'' tworzonej przez fanów-profesjonalistów? Fanowski nie musi zaraz oznaczać ''amatorski'', co udowadnia projekt ''Pół Wieku Poezji Później'' powstający na kanwie prozy Andrzeja Sapkowskiego. ''Projekt jest realizowany przez niezależną grupę filmową złożoną z ludzi z Polski na co dzień zajmujących się produkcją filmową, telewizyjną, teatralną oraz innego rodzaju mediami'' napisano na fanpage'u grupy. Jak utrzymują producenci filmu ich dzieło będzie ''filmem od fanów dla fanów, robiony z sercem i profesjonalizmem'', choć ekipa biorąca udział w kręceniu, wliczając w to aktorów, ''nie osiąga korzyści majątkowych z tytułu realizacji''. 
Produkcja, jak chyba żadna inna oparta o dzieło Sapkowskiego, nie będzie opowiadała o sławetnym Białym Wilku czyli Geralcie z Rivii, bo tym razem główną postacią będzie inny wiedźmin - Lambert, grany przez Mariusza Drężka. Jestem pewien, że już rozpoznaliście inną ważną postać ze świata Sapkowskiego - tak, w rolę Jaskra ponownie wciela się Zbigniew Zamachowski. Film wyreżyseruje Jakub Nurzyński. Akcja ''Pół Wieku Poezji Później'' dzieje się na 50 lat po pogromie rivijskim. Starodawna siedziba wiedźminów, Kaer Morhen, zostaje zaatakowane. '' Wkrótce potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura'' napisali dalej filmowcy.  ''W pościg za nią rusza Triss Merigold, która w temerskiej karczmie spotyka Jaskra, sławnego barda oraz Lamberta, ostatniego zabójcę potworów''.  ''Najważniejsza dla nas jest nie tylko emocjonująca fabuła, ale też realizm i sztuka filmowa - dlatego korzystamy z profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetleniowego, tradycyjnych efektów specjalnych, ale również, kiedy mamy do czynienia z wiedźmińskimi Znakami, czy magią - z VFX'' tłumaczą swój pomysł twórcy. Niestety na efekty pracy filmowców musimy poczekać jeszcze około pół roku, bo premiera ''Pół Wieku Poezji Później'' przewidziana jest dopiero na grudzień tego roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że warto będzie czekać.
[źródło: facebook.com, youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze