Pillars of Eternity 2 zapowiedziane z przytupem!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 26 Styczeń 2017
  • Komentuj 1

Wyciekły też pierwsze screeny

Wyciekły też pierwsze screeny

Nie stała się wprawdzie żadna tragedia, bo według tajemniczego odliczania przez Obsidian TUTAJ, oficjalne ogłoszenie będzie miało miejsce około godziny 19 naszego czasu. Zapytacie pewnie, czego właściwie dotyczą te wycieki? Otóż Polygon podał parę dokładnych informacji na temat drugiej odsłony Pillars of Eternity: Deadfire. Klasycznego, staromodnego RPGa w rzucie izometrycznym z pięknymi malowanymi lokacjami. Gry tego typu przeżywają prawdziwy renesans, i z dumą nazywają się spadkobiercami kultowych tytułów jak Baldur's Gate i Planescape: Torment. Ledwo dzisiaj rozpoczął się wczesny dostęp do Numenery (premiera w Polsce zaplanowana na 28 lutego), jeszcze nie opadł kurz po Tyranny, a na horyzoncie już pojawia się kolejny tytuł wart uwagi. poe-2_6c12 poe-22_nqe3 Z informacji, które wyciekły jasno wynika, że Obsidian Entertainment planuje zebrać fundusze na kontynuacje Pillarsów na portalu crowdfundingowym www.Fig.co. Do zebrania jest drugie tyle wkładu własnego firmy, czyli 1,1 miliona dolarów. Nie powinno być z tym problemu. Fani sypną groszem, bo pierwsza część zdecydowanie nie zawiodła oczekiwań. http://jarock.pl/wp-content/uploads/2017/01/pillars_deadfire_concept_aloth.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2017/01/pillars_deadfire_concept_eder.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2017/01/pillars_deadfire_concept_pallegina.jpg Do dwójki będzie można przenieść save z podstawki, co wydaje się logiczne, zwłaszcza, że fabuła zacznie się dokładnie w tym samym momencie, w którym skończyła się pierwsza gra. Pamiętacie kamienną statuę w podziemiach Caed Nua? Ożyje, i jako bóg Eothas narobi sporo zamieszania, a my ruszymy w szaleńczy pościg za niesubordynowanym bóstwem. Z technicznych ciekawostek wiemy, że NPC będą wieli swój własny harmonogram dnia i możliwe będzie podróżowanie zarówno lądem, jak i po morzu (statki? Super!).

Ahoj Kapitanie!

Ahoj Kapitanie!

W dwójce zobaczymy mnóstwo nowych lokacji. Dotrzemy na Archipelag Deadfire, przemierzymy Równinę Ixamitl, Żywe Ziemie, Dawną Vailię, Zatokę Rauatai, czy skutą lodem pustkę zwaną Wędrującą Bielą. [źródło: eternityproject.pl, obsidian.net, forums.obsidian.net, ign.com, gamezilla.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze