Partisans 1941 w październiku!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 16 Wrzesień 2020
  • Komentuj 0

Studio Alter Games i wydawca Daedalic Entertainment ogłaszają datę premiery Partisans 1941 – gry osadzonej na froncie wschodnim podczas II wojny światowej. Tytuł ukaże się 14 października na Steamie. Obecnie trwa zamknięty beta test Partisans, który potrwa do końca września i ma na celu zebranie dodatkowych uwag społeczności.

Partisans 1941 to taktyczna skradanka z elementami RTS

Partisans 1941 łączy elementy taktycznej skradanki, gry akcji, rozwoju bazy i zarządzania zasobami. Jako Alexey Zorin, radziecki oficer, który zdołał uciec z nazistowskiego obozu jenieckiego, gracz stanie na czele oddziału sowieckich partyzantów.

Wraz z nimi będzie planować walkę, wypełniać różnorodne misje sabotażowe lub atakować zasoby wroga oraz rozwijać własną bazę. Aby skutecznie zwalczać siły okupanta, musi doskonale poznać otoczenie, wybrać najlepszą pozycję do zastawienia zasadzki na wroga oraz ciągle kontrolować dynamikę walki poprzez użycie pauzy taktycznej.

Cechy gry:

  • Skradanka taktyczna w innowacyjnym stylu: Połączenie elementów walki, skradanki, zasadzek i różnego rodzaju przedmiotów specjalnych, którymi można siać zamęt w szeregach wroga. Każdy gracz wybierze własny sposób na realizację poszczególnych misji.

  • Dowodzenie nad oddziałem partyzantów: Zadaniem graczy będzie nie tylko stworzenie oddziału z wybranych partyzantów, ale także awansowanie ich na kolejne poziomy i wykorzystywanie mocnych stron poszczególnych postaci, aby znaleźć najlepsze rozwiązania w różnych sytuacjach. Ciągle należy także poszukiwać i rekrutować nowych członków ruchu oporu.

  • Życie w partyzantce: Między kolejnymi misjami gracze uczestniczą w codziennym życiu partyzantów – w budowaniu bazy, przygotowaniach do kolejnych zadań i zdobywaniu zasobów, które zapewniają przetrwanie, dbaniu o motywację żołnierzy, eksplorowaniu pobliskich terenów, wyszukiwaniu słabych punktów wroga, organizacji potyczek…

  • II wojna światowa z nowej perspektywy: Gracze poznają historię zagorzałego oporu przeciwko niemieckim okupantom na froncie wschodnim, poznają historię i motywację osób dołączających do ruchu oporu, zarówno wojskowych, jak i cywilów.

Gra Partisans 1941 jest tworzona przez rosyjskie studio Alter Games, wydawcą jest Daedalic Entertainment. Tytuł ukaże się na Steamie 14 października. Ktoś z Was jest zainteresowany tym tytułem?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze